Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 11. napja van covidom, azt...

11. napja van covidom, azt hittem már gyógyulok. Miért van most lázam?

Figyelt kérdés

Az antibiotikum is elfogyott, már nem fáj a torkom. Folyamatosan otthon vagyok, még nem mentem vissza dolgozni. Erre most a 11. napon 38,2 fokos lázam lett. Másnál is volt ilyen?


A háziorvosom szabadságon van, hétfőn ismét dolgozik. Az asszisztense írt fel nekem antibiotikumot torokfájásra, az segített.

A háziorvos helyettese nem valami IQ bajnok és nem akar fogadni, fél a fertőzéstől.Nem is látom az értelmét, hogy most menjek hozzá.


Szóval, hétfőn számíthatok komolyabb segítségre. Viszont aggódom, mert nem tudom, a covidra ez jellemző vagy komolyabb bajom lehet?

Vér oxigénszint mérőm van, rendszeresen mérem és 98-99 értékeket szokott mutatni, ami nagyon jó.



2022. dec. 2. 04:10
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Mit szedsz még (az antibiotikumon kivul)?
2022. dec. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez már elképzelhető, hogy valamilyen bakteriális felülfertőződés és az az antibiotikum, amit szedtél/szedsz erre már nem jó, másik kellene.

De majd az orvosod megmondja. A vér oxigén szinted jó, hogy méred, maradjon is így. Én javaslom, hogy C-D vitaminokból emelt adagokban szedj napi 2-3x, amíg tart a megbetegedés bármilyen jele. Ezen kívül fekvés, alvás és sok-sok víz/tea fogyasztás.

Opcionálisan méz+gyömbér kombója is sokat tud segíteni, esetleg teafa olaj ehető változata (kapszulába tölthető cseppek formájában).

2022. dec. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fekvès, sok folyadèk. A covid csinál ilyen tüneteket hogy kis visszaesés tapasztalható.

Feküdj ki, nem elég csak hogy otthon vagy. Pihenés ezerrel. Kilábalást belőle, hétfőn mindenképpen orvos, lehet ír màsik gyógyszert.

2022. dec. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Beszéltem telefonon a háziorvos asszisztensével. Azt mondta, most hétfőig vegyek be naponta 3 x 1 tablettát valamelyik gyulladáscsökkentő-fájdalom csillapító gyógyszerből, amelyik van otthon, mindegy melyik, csak legyen gyulladáscsökkentő hatása.


Nem szívesen fekszem, mert akkor nagyon kell köhögni.

2022. dec. 2. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!