Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fekélyes vastagbél gyulladás?

Fekélyes vastagbél gyulladás?

Figyelt kérdés
Másfél honapja kezdett el fájni , görcsölni a hasam, aztán 2 hét elteltével kórházba kerültem ahol , meg állapították a campylobacter jejuni fertőzést nálam.Aztán elég nagy esélyes a nngyon tiszta korházban még a Clostridium difficile rá jött(ki mutatták). kaptam antibiotikumokat meg prob.ot viszont miota haza jöttem a korházbol már vagy 1 honapja nem tüntek el a tünetek , magán orvoshoz fogok menni decemberben. A házi orvos le se szar konkrétan, széklet vizsgálat kérését meg se hallotta töbször se:). Kérdésem lenne , hogy a campylobacter jejuni okozhat fekélyes vastagbél gyulladást esetleg Crohn betegséget?És ha igen , valaki szenved ebben , milyen megoldások voltak/vannak? Olvastam hogy nem gyogyitható véglegesen.

2022. dec. 3. 16:45
 1/7 A kérdező kommentje:
(Tipik nyákos , véres széklet van amikor max 4nap-ig jobban vagyok aztan egy 3-4 napos folyamat napi 10x wczés(volt már több is)) és még annyi lenne hogy a vastagbél tükrözés elött mindenképpen ki kell hajtani mindent is belölem? olvastam ilyet , csak engem ilyenről nem tájékoztattak.
2022. dec. 3. 16:48
 2/7 A kérdező kommentje:
És még annyi lenne , hogy nagyon zsiabbadnak a lábaim, plus tegnap le ültem a mellék helyiségre és miután fel keltem olyan izomlázam lett , mintha 50 kiloval csináltam volna 200 gugolást (köszönöm elöre is a válaszokat remélem sok jön és tanulságosak esetleg iránymutatok)
2022. dec. 3. 16:52
 3/7 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján ez az ún. gyulladásos bélbetegségek (IBD), mint például a Crohn-betegség, colitis ulcerosa közé tartozik. Nagyon szerteágazóak a panaszok típusai, illetve a képalkotó- és labordiagnosztika alapján több típusát különbözetjük meg. Minden ilyen betegséget egyénre szabott terápiával szükséges kezelni.


Tisztelt Kérdező!

Tájékoztatom, hogy az általam írt válasz informatív jellegű, célja leginkább az, hogy az adott kérdéssel kapcsolatban a legjobb tudásom szerint tájékoztassam Önt. Orvosi diplomával és érvényes működési engedéllyel rendelkezem, azonban bizonyos, hogy a medicina szerteágazó keretein belül mindent átfogó ismerettel sem én, sem a többi orvos sem rendelkezhet, de természetesen a kérdésének megválaszolása előtt—amennyiben szükségesnek látom—, tájékozódom az adott kérdést illető legfontosabb szakmai irányelvekről, valamint a Bizonyítékokon Alapuló Orvoslás (Evidence Based Medicine) ajánlásait veszem figyelembe, kiegészítve saját ismereteimmel és tapasztalataimmal.

Mindazonáltal tudnia kell, hogy egy kórkép kezelését számos tényező befolyásolhatja (pl. a beteg neme, kórelőzménye, fennálló egyéb betegségei, rendszeresen szedett gyógyszerei, genetikai tényezők, káros szenvedélyei, stb.), melyekről nekem egy anonim platformon nyilvánvalóan nem lehet tudomásom.

Ezért aztán válaszom semmiképpen nem tekinthető orvosi utasításnak, az Önt ismerő kezelőorvosnak az instrukciói szükségesek gyógyulásához, jóllétéhez; még ha a kollégával a véleményünk nem is egyezik, az egészségügyi jogszabályok—bizonyos keretek közt—lehetővé teszik a gyógyítás szabadságát (1997. évi CLIV. Tv. —>egészségügyi törvény), természetesen a beteg tájékoztatásával egyidejűen.

Tudnia kell, hogy válaszadásom nem minősül egészségügyi tevékenységnek, anyagi haszonszerzési motiváció nem áll mögötte.

2022. dec. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Köszönöm szépen a vàlaszát. Nagyon kedves öntől!! ( ez egy másik fiók de én vagyok a kérdező) Remélem ki derül majd a bél tükrőzésen minden . Vérkép egy másfél hónapja jó volt.
2022. dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Esetleg annyit kérdezhetnèk még hogy van eselye esetleg annak hogy nem crohn vagy fekélyes vastagbél gyulladàs?😕
2022. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát az is lehet hogy Colitis. Az se jobb semmivel. Kérdező,minél hamarabb menj orvoahoz,mert ez nem játék. Komoly következményei lehetnek
2022. dec. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Elmúlt? Hogy vagy?
2023. júl. 28. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!