Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A kérdésem coviddal kapcsolato...

A kérdésem coviddal kapcsolatos. Aki mostanában volt covidos, milyen tünetei voltak és meddig tartott a gyógyulás?

Figyelt kérdés

2022. dec. 7. 00:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Augusztus mostanában volt?

Megdagadt orrnyálkahártya (nem voltam taknyos), lábfájás, hasmenés, fáradtság.

Láz és köhögés nem volt. Teszt szerint 1,5 hét múlva negatív voltam. Rossz gyomor meg a lábfájás még maradt plusz 2 hétig

2022. dec. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

1 (2) nap a covid poklában:

Hétfőn lettem szrul, de kegyetlenül, mind én, mind a feleségem. Nagyon nehéz pontosan leirni, mert soha nem voltam ennyire hirtelen ennyire troppon. Elkezdett fájni a fejem, kicsit fáradt voltam reggel. Délre már annyira szédültem, hogy szinte szó szerint nem láttam ki a fejemből. Szaglásom, izlelésem megvan, mindkettőnknek. Hol annyira ráz a hideg, mintha árammal kinoznának, majd 5 percre rá izzadok, mint a ló és ez 1 óra alatt 10x változik. Az orrom nem folyik, a torkom, max kapar, de az nem vészes. Viszont köhögök, mint állat. A feleségem kb kilóra ugyanilyen tüneteket produkál. Első éjszaka 0 alvás, végig hidegrázás/hőhullás, 35-39 fok közötti hőingások. Tegnap aztán rendeltünk házhoz tesztet, mindkettőnké pozitiv lett, a B teszt is. Tegnap egész nap a hétfői tünetek váltakoztak, délutánra annyira dúrva volt, hogy felállni sem birtam. Különböző testrészeim kb pillanatra, élesen kezdenek fájni, aztán abbamarad. Ilyen benyilaló szerű. A számban érzek valami hártyás izt folyamatosan, de továbbra is érzek izeket és szagokat. Ma van a pozitiv teszt utáni első napunk, ma kb kicsit enyhültek a tünetek, de ez a folyamatos hőingások, ha kicsiben, de még most is megvannak, a fejem fáj, köhögök.


Ha megérem, holnap folytatom.

2022. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első nap fejfájás, hőemelkedés, 2-3. nap begyulladt a szám meg az ínyem, hányingerem volt mindentől, fájt a torkom, kb csak pépeset tudtam enni.


Aztán kb ennyi. A mindjárt összeesek fáradtságérzet 1,5 hónapon keresztül maradt, sajnos.

2022. dec. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2. (3) nap a covid pokolban:


Végre tudtunk aludni, talán egy fokkal jobb, de még mindig szrul vagyunk. A fejem folyamatosan fáj, a feleségemnek a háta. Nekem olyan, mintha a nyakamon, halántékomon valaki folyamatosan dobverőket ütögetne. A hidegrázás továbbra is megvan. Közben az orrom és a torkom szinte semennyire sem érintett. Ez nem egy rohadt nátha. A hőingások talán elmúltak, most konstans hőemelkedésem van 37.8 38. Ha felállok, kb 2 percig tart, még összeszedem magam és kitudok menni legalább rötyire. Az elfogyasztott teamennyiségtől a gyomrom is időközben teljesen kikészült. 3 óra alatt tudok egy tál kaját megenni. Új tünet a korábbihoz képest, hogy ég az arcom, mint, amikor leégsz a napon és a szám. Baromi gyenge vagyok, semmi erőm. Az izmaim random görcsölnek és néha a csontjaim is befájdúlnak pár pillanatra. Most döbbenek rá, hogy nekem talán még influenzám sem volt életembe, csak náthám eddig. A feleségemnek kb paralell tünetei vannak, kivéve a fejfájást, mert az neki a háta, de mellé minden ugyanúgy történik, mint nálam. Reggel mintha egy fokkal jobb lenne, délbe, ugyanolyan, délután kidőlünk, estére talán megint jobb.

2022. dec. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3. (4) nap a covid poklában

Talán jobban vagyunk, de még mindig nem jól.

Reggel ok, délben megint kezdem érezni, hogy lázasodok, 37 fok felé már nem megy és nincs hőingás, de egész délutánig kitart a hőemelkedés. Láz már nincs. A fejem rapszodikusan fáj, kb óránként változik. Végre tudtam valamit aludni és enni, de a gyomrom megy szét a folyamatos tea miatt. A felállás már megy, nem kell 2 percet várnom, még magamhoz térek.

Estére kezd el kicsit folyni az orrom, olyan, mintha menne át náthába. A feleségem még köhög és fáj a háta, neki nincs hőemelkedése se, de gyengébb, mint én. Nem bir felálni, csak 5 perc alatt és az evés már ki is késziti. Baromira unjuk és szeretnénk már kimenni a lakásból, de szrul vagyunk és gyengék.

2022. dec. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4. (5) nap a covid poklában


A kegyetlen fejfájás talán elmúlt, csak simán fáj a fejem, de egyértelműen meg át náthába. Köhögök, és folyik az orrom. A fura izt a számban, talán ma nem éreztem először. Délután egy pillanat alatt elalszok. A feleségem talán kezd már kimenni belőle, de a háta még rapszódikusan mindig fáj. Holnap próbálunk tesztet rendelni, hátha már negativ lesz 5 nap után. Boltba kéne menni, lassan semmi sincs itthon. Félünk, vagy inkább stresszelünk, hogy mi az a pillanat, amikor orvost kell hivni. A doki azt mondta telefonon, hogy ez még "rendben" van, kezeljük náthaként egyelőre.

2022. dec. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5. (6) nap a covid poklában


Azért irok már ilyen hamar, mert random elalszok és félek, hogy nem erőm később folytatni. Nem vagyunk jól. Átment nagyon erős náthába, de most más szagot és izt sem érzünk. Az orrom folyamatosan folyik, a feleségem, csak dúrván köhög. Hőemelkedésem van, ráz a hideg. Láz továbbra sinc, de az istenért sem tudunk kijönni belőle. Csináltunk tesztet, mindketten pozitivak vagyunk még. Ennyire szrul, ilyen sokáig, még életemben nem voltam. A feleségemnek meg most jött elő az izomfájdalom. Össze-vissza. Én a fülemet kezdem érezni, mint egy fülgyulladásnál. Már baromira unjuk, jó lenne kijönni, de nincs az a tea mennyiség, ami segitene. Nem érzek izeket. A csipős mustárnál ég a szám, meg a nyelvem, de magát az izt nem érzem, csakúgy, mint a gyömbéres teánál. Szagot meg végképp.

2022. dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tökre hasonló tünetek! Jobbulást nektek!
2022. dec. 12. 01:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Sokadik nap a covid poklában.

Ma dec 18-a, vasárnap van. 2 hét után, talán ma merem kijelenteni, hogy túl vagyok rajta. De szerdán, még mentőt kellett hivnunk, mert fájt a tüdőm és baromira zihálva tudtam csak lélegezni. Pánikoltunk. A doki azt mondta, hogy semmit sem lát, rendben vagyok, akkor még pozivit tesztem volt 10 nap után is. Valszeg pánikrohamom volt a betegség miatt. A feleségem még ma is köhög, de ezt leszámitva, jobban van. Szaglás, izlelés visszatérőben, de nem 100%-os. Tegnap elmentünk karácsonyi nagybevásárlásra, mert már negativ volt a tesztünk. 2 óra után, szó szerint összeestem, annyira gyenge vagyok, pedig korábban a Tátrában túráztunk minden gond nélkül, nagyokat. Ez nem megfázásás még mindig. Egy nátha nem igy néz ki, és nem tart 2 hétig, vagy még kitudja meddig. Vigyázzatok magatokra, hordjatok maszkot!

2022. dec. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!