Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire gyakori a gyógyulássa...

Mennyire gyakori a gyógyulással kapcsolatos ambivalencia a mentális problémákkal küszködők körében?

Figyelt kérdés

A dokim konkrétan lecseszett, amiért hangot mertem adni annak, hogy néha úgy érzem, hogy nem akarok meggyógyulni (borderline vagyok).

Ami viszont meglepett, hogy szó szerint azt mondta, hogy amióta ő praktizál, még sosem hallott ilyet, hogy valaki nem jobban akar lenni, hanem rosszabbul. Úgy gondoltam és tapasztaltam eddig, hogy ez a se vele - se nélküle hozzáállás elég gyakori a személyiségzavarosok körében, de még a depressziósok, bipolárisok, skizofrének... stb. sem mindig tudják magukat teljes egészében elkötelezni a gyógyulás mellett, legalábbis vannak visszaeséseik (nekem konkrétan 5 nap volt, amíg felhagytam az antidepresszánssal, és emiatt akadt ki a dokim).


Nektek mik a tapasztalataitok?


2019. nov. 11. 18:14
 1/1 anonim ***** válasza:
A dokid egy kókler. Borderline személyiségzavarosoknál ez az érzés abszolút tipikus, de más személyiségzavarnál is simán jellemző lehet. Visszaesések pedig még a legsikeresebb terápia esetében is előfordulnak.
2019. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!