Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meddig védett az immunrendszer...

Meddig védett az immunrendszerem? (Covid)

Figyelt kérdés

Meddig vagyok védett, ha szeptember közepén átestem a Covid fertőzésen?


Van asztmám és copd tüdőbetegségem, mindkettő kezelt, gyógyszeresen.


Amikor a Covid-ot elkaptam, nagyon nehezen lábaltam ki belőle.

Háziorvos az adott kérdésemre nem tud válaszolni, szerintem ő sem tudja.

Hátha valaki tapasztalatból többet tud mondani itt egy fórumon.

Oltva 3x vagyok.


Nem szeretném, ha újra elkapnám, sajnos olyan közösségben dolgozom, ahol viszonylag sokan fordulnak meg, ügyfelek, stb, így védekezni sem nagyon van esély, hiába van maszk.

Köszi, ha írtok!



2022. dec. 11. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Ezt így nem lehet megmondani.

Magánlaborban nézethetsz ellenanyag szintet, abból lehet következtetni, de azt sem tudni pontosan hogy mennyi idő alatt ürül ki a szervezetedből.


Igyál sokat, szedjél sok c vitamint, szellőztes, mossál kezet gyakran, ennél többet nem tudsz tenni

2022. dec. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Igen, sok vitamint szedek jelenleg is, C, D3, B komplex, magnézium, Q10.


A magánlaborban kell valami indok, hogy kérem és lehet oda beutaló nélkül menni?

OEP támogatásra ezt nem lehet kérni?

2022. dec. 11. 21:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Magánlaborban fizetsz és bármit megcsinálnak.
2022. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel folyamatosan mutálódik és most valami BQ.1.1.1. verzióval riogatnak, ami szuperfertőzőbb bárminél evör, így nincs rá sok esély, hogy védett lenne bárki is ellene. Lassan olyan lesz ez a szar, mint a calici, simán visszafertőződsz pár napon/héten belül, ha elkapja egy családtag, Te meg vissza tőle... :D
2022. dec. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszem igazad van. Abban lehet reménykedni, hogy talán a mutációk egyre kevésbé lesznek veszélyesek.

Én az omikronnal fertőződtem meg, alapbetegségem miatt úgy éreztem itt a vég. Hála, meggyógyultam, de van bennem rettegés, nehogy mégegyszer elkapjam.

2022. dec. 11. 22:56
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Általánosságban 2 hónap.
2022. dec. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 év után csináltattam vértesztet védettségi igazolványhoz.

Nagyon magas volt az ellenanyag szintem.

Szerintem most is fogok csináltatni vértesztet, és még most is elegendő ellenanyagom lesz.

2020 decemberben voltam covidos.

2022. dec. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

7es vagyok. A 2020as fertőzés óta nem kaptam el se én,se a férjem!


Mi erős védettséget szereztünk az eredeti vírustól. Jobbat,mint amit az oltás ad.

2022. dec. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Elvileg akkor 3 oltás és idei szeptemberi fertőzés után nem lehet annyira sanszos, hogy elkapom ismét?

A munkahelyen nem bevallottan, de megint sok a beteg. Jönnek mennek ott ügyfelek is, gondolom így könnyű elkapni.

Betegségem miatt agfodalmaskodom, amikor megbetegedtem, azt hittem elpusztulok.

2022. dec. 12. 06:22
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
"Oltottként" semennyire.
2023. jan. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!