Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet védekezni influen...

Hogyan lehet védekezni influenzás beteg ellen?

Figyelt kérdés

Karácsonyi ebédre megyünk a testvéremékhez holnap, ahol most derült ki, hogy a két gyereknek magas láza van. Kihagyni az ünnepet nálunk nem lehet.

Puszilgatni nem fogom őket, fertőtlenítem a kezem. Ennél többet lehet tenni? Most jöttünk ki a kéz-láb-száj vírusból éppen, francnak van szüksége újabb vírusra.


2022. dec. 24. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Na ez az az eset, amikor - karácsony ide, karácsony oda - nem mennék el.

Magam miatt sem és miattuk sem.

Amit tennék: az újévben az első adandó lehetséges alkalommal elmennék, VINNÉM AZ AJÁNDÉKOMAT (hogy lássák, nem azt akartam megúszni, elbliccelni), most pedig közölném, hogy 1. én nem akarok beteg lenni, mert nem engedhetem meg magamnak, hogy táppénzzel (vagy ha iskolába jársz, kérdező, akkor hiányzással) indítsam 2023-at akár az iskolában, akár a munkahelyen 2. a kéz-láb-száj vírus épp elég indok, akár tényleg így volt, akár ürügy, és mindehhez hozzájön a testvéredéknél dúló nyavalya.

2022. dec. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Én sem mennék el, nem érdekel, mi a szokás. Nekem is dolgoznom kell az ünnepek után, és nem akarok táppénzre menni. Sőt, ezt a kis szünetet sem betegen szeretném tölteni, úgyhogy biztos nem mennék. Utána pár nappal felkeresnék mindenkit, aki nem beteg (a betegeket később), aztán kész. Ha valaki nem értené meg, hogy miért nem akarom a lázas gyerekeit látogatni, akkor hagynám a fenébe, mert nem lehet azokkal mit kezdeni, akiknek (bocsánat, de) ennyi eszük van.

Ezen kívül az egyetlen tippem a maszk és a távolságtartás. Mármint nem úgy, hogy nem adok puszit, hanem 1,5 méterrel odébb ülnék le. Maszkban. És nem maradnék 10 percnél tovább.

2022. dec. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Már hogy ne lehetne kihagyni? Tudod ki menne! Szeretnéd a következő hetet lázasan, ágyban fekve tölteni?

Mondanám hogy vegyél fel FFP2 maszkot, de úgy a karácsonyi ebéd kimaradna, egyszerűen nincs értelme így átmenni.

Hozzánk a férjem öccséék ugrottak be többször is úgy, hogy betegek voltak, utána mindannyiunk elkapta persze, hetekig volt kit ápolgatni. Így aztán megmondtuk nekik kerek perec, legyenek olyan szívesek és ha köhögnek, prüszkölnek, lázasak akkor ne jöjjenek hozzánk látogatóba. Ezen persze megsértődtek (de legalább azóta sem jöttek betegen), ők leszarják, hogy nekünk nincs betegszabadságunk (mindketten vállalkozók vagyunk, nincs se szabadságunk, se betegszabink).

2022. dec. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!