Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rüh ellen jól csinálom a...

Rüh ellen jól csinálom a folyamatot? Meddig kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, több hete fenálló viszketés miatt orvoshoz fordultam, aki szembesített a lesujtó hírrel, miszerint rühesek vagyunk..Tudom mindenki ezt mondja, de tiszta, rendes higiénikus család vagyunk, minden második nap porszívózok, felmosok, minden héten nagytakarítok, 2 hetente ágyneműt húzok, sosem vagyunk ugyan abban a fehérneműben amiben már egyszer voltunk, alapvető dolog a sanytolos takarítás nálam, domestosos felmosás, és mégis. 4-en vagyunk a családban, a férjem (lehet Ő hozta haza mert mentős), a 2 éves kisfiam, édesanyám, és Én. Kaptunk egy rázós keveréket Linimentum scabicidum a neve. A bőrgyógyász azt mondta elég egyszer bekenni este, de mindenhol azt olvastam hogy fürdés után 1x, majd rá 30perce újra. Hát káosz. A kisfiamat fürdés után rögtön le sem tudom kenni mert nem hagyja, szóval fürdés után elalszik rá 2-3 órára és úgy kenem le, de általában felébred rá, megdörzsöli a szemét, a száját es a kezén lévő szer elkezdi neki marni aztán jön a nagy sírás mert fáj neki, és csípi. 2x kezeltem le eddig magunkat, mármint csütörtök este, és pénteken, azaz tegnap. Sajnos magamat csak egyszer, mert nem tudtam újra kenni 30 perc múlva, és tegnap a kisfiamat sem. Minden ruhát bezacskóztam, kitettem a hidegre, amit felveszünk 90 fokon mosom,szárítógépbe teszem, kigőzölöm, majd átmegyek rajta vasalóval is. Tegnap befújtam az ágyat, a szőnyeget sanytolos textil tisztító/fertőtlenítővel, aztán kigőzöltem, majd átporszívóztam, próbaltam nagyon alapos lenni. Az egyik szobában a szekrényt áttöröltem domestosos sanytolos vízzel, a fogasokat is, a polcokat, a kilincset. Antibakteriális törlőkendővel töröltem át a játékokat. Gőz moppal neki estem a parkettának is, aztán domestosos vízzel felmostam. Hajnali 5-kor aludtam el, már második napja. Most megy a 90 fokos mosás, és elvagyok keseredve. Meddig kell kenni magunkat? Meddig fertőtlenítsek eszeveszettül? Szükséges a mosás, szárítás után még a vasalás az ágyneműknek? A matracot is ugyanígy csináljam ma is? Teljesen elvesztem,belefáradtam. Ezek a járatok mikor tűnnek el? Ha valaki volt ebben, és tudna válaszokat adni azt megköszönném.

2022. dec. 31. 13:52
A kérdező szavazást indított:
Túlspirázom
Folytassam a nagyfokú fertőtlenìtést
6 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi kerdezo, ez a legjobbakkal is elofordul, ne emeszd magad. Tokmindegy, mennyire tisztak vagytok vagy mennyire tiszta kornyezetben eltek, a ruh nem valogat sajnos.


A ferjem is elkapta meg regen, akkor meg nem voltunk egyutt, csak meselte, hogy az akkori lakotarsanak volt egy ovodas tesoja, o vitte haza, aztan a lakotars meg tovabbadta. Kenegette magat, meg napi egyszer kitakaritottak, ruhakat 60 fokon mosott es asszem a matracot meg a kanapet ilyen kezi gozolos cuccal gozolte vegig naponta, de ennyi. Nem vasalt vagy ilyesmi. Talan 2-3 het volt es elmult.



Ahelyett, hogy 20 percenkent takaritasz, inkabb koncentralj arra, hogy megfeleloen hasznaljatok azt a szert, amit kaptatok, kulonben soha nem lesz vege. Ha a gyerek nem hagyja, le kell fogni es be kell kenni, mert egyreszt nem a 2 eves iranyit jo esetben, masreszt meg tenyleg soha nem lesz vege, ha nem kezeled normalisan magatokat. Es magadra is figyelj.

Azt nem tudom, hogy hanyszor meg meddig kell kenni magatokat,de az orvos nem mondott semmit? Betegtajekoztato? Mentos ferj, aki meg tudna kerdezni? Akarmi? :D

2022. dec. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindent egyszer ki/le/átfertőtlenítesz, különös tekintettel a szövetekre. A ruhákat, amit lehet, vagy amit gyakran hordasz, cserélj le (a magas hőfokon való mosással úgyis a többségük sérül). Másra nincs szükség.

Magyarázkodni pedig nem kell. Akinek van fogalma a rühről, az azt is tudja, hogy bárki bárhol összeszedheti, konkrétan a busz kárpitozott üléséről is. Aki ezen elcsodálkozik, hogy nektek honnan van, az csak saját magáról vallja be, hogy nem tud róla semmit. Kb olyan, mint a hajtetű, csak szerencse kérdése, hogy elkapod-e az életben vagy sem.

2022. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Gerelyke44 ***** válasza:
100%

Én anno a katonaságnál szedtem össze, és hazavittem. Az egész családot lefertőztem mire kiderült, hogy mi is ez. Az elkülönítőben kötöttem ki, majd a kórház fertőzőn. Életem egyik legrosszabb emléke. Utána mégegyszer jött az áldás de azt már otthon kezeltük ki. Novascabin nevű büdös szerrel. Tetőtöl talpig be voltam kenve, minden textilt amivel érintkeztünk főzőprogramban kellett mosni plusz vasalni. Azt hittem, hogy soha nem lesz vége a vakarózásnak. A doki megnyugtatott, hogy a kezelés után már nem lesz új "kiütés" de a régiek amíg el nem múlnak addig viszketni fognak. Ja meg persze a szégyenérzet... :)

Kitartást kívánok.

2022. dec. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek! Jelenleg 4 napig kezeltük magunkat, most szünetet kell tartanunk a házirovos utasítása szerint, sajnos édesanyámnak egy durva allergiás reakciót is kiváltott ez a szer..Szóval most szünet van, figyelni kell magunkat, a takarítási, tiszta ágyneműs, ruhás procedúrát még folytatnom kell, hogy meddig azt sajnos nem tudom. Csak abban tudok bízni hogy sikerült kiírtani magunkból ezt a kis mocskot..
2023. jan. 2. 13:37
 5/11 anonim ***** válasza:

"az orvos nem mondott semmit? Betegtajekoztato? Mentos ferj, aki meg tudna kerdezni? Akarmi? :D"

Ez miért kell a végére, hogy ":D"???


Kérdező, remélem, mielőbb túl lesztek rajta! Nagyon idegesítő lehet...

2023. jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A betegtájékoztatóban, sajnos nincs benne hogy meddig célszerű ezt csinálni, a bőrgyógyász napi 1 alkalmat mondott 10 napig, de addig elvileg nem szabad kenni magunkat, mert roncsolja a bőrt is ez a szer. A háziorvos 2 alkalmat mondott, 2 orvos fel sem ismerte hogy mi lehet a bajunk, az egyik mentős 1 hónapig kente magát. Van aki csak egyszer, van olyan is aki naponta többször, de olyan is van aki egyszer bekente, majd két nap szünet. Eléggé más véleményen van mindenki sajnos, így elveszünk az információk között. Köszönöm mindenkinek a bìztató szavakat, és az együttérző szavakat! Hálás vagyok, még így ismeretlenül is!
2023. jan. 2. 15:54
 7/11 anonim válasza:
Jobbulast kivanok
2023. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

esetleg kérdezd meg a védőnőt, ha 2 éves a gyerek előbb utóbb úgyis megtudja. a védőnőnél inkább a tetű van, de talán erről is tud konkrét adagot, kezelési időt. és kitartást!!

nekünk tetű volt, tudom, milyen küzdés. és a gyerek játékait is is zazskózd, tedd ki a hidegre. falvédőt, szőnyeget, mindent.

2023. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Minden kint van, pár játéka maradt bent, természetesen a védőnőnk tud róla, és össze teszem a két kezem mert iszonyatosan támogató, és próbál segíteni. De mint kiderült ezt a szert csak 2 napig lehetne használni, ezt ma mondták a patikában, mert iszonyú erős, és marja a bőrt is..tudnék mesélni hogy mit művelt a távirányítóval, és a lepedőnkkel egy igen kevés mennyiség, bele sem merek gondolni hogy akkor a bőrünkkel mit tesz. A legszebb az egészben hogyha hallgattunk volna az orvosra akkor 10napig kellett volna kenni magunkat..szerintetek? Szörnyű hogy minden gondolkozás nélkül ezt mondta. De sajnos ahogy olvastam ez a szer nem irtja ki a petéket, de viszont van egy másik kence amit egyszer kell használni és kiírtja a petéket is, de nem mertem megvenni és Öncéllal használni, így kérek időpontot magánba és ott hátha tud ebben segíteni, kaparékot venni a bőrünkről megnézni hogy valóban atka-e, és ha igen akkor kezeljük-e magunkat a másik szerrel.
2023. jan. 3. 21:15
 10/11 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Érdekelne a végkifejlet, mi vezetett megoldásra és mennyi idő múlva? A mi családunkban most derült ki, hogy elkaptuk ezt a poklot. Elkezdtük a kezelést de ugyanezekkel a kezdeti nehézségekkel szembesülünk, amiket leírtál. Nálunk is van egy 2 éves, neki a legdurvább - a tünetek is, a kezelés is...

Ha figyeled még a kérdést és leírod a tapasztalataidat, azt nagyon köszönöm!

2023. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!