Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Poszt-COVID ízlelészaarral...

Poszt-COVID ízlelészaarral mit lehetne kezdeni?

Figyelt kérdés

2020 októberében végigtrappolt rajtam a COVID. Akkor kb egy hétre teljesen elvesztettem az ízlelésemet.

Azóta azt mondogattam, hogy 90%-ra visszajött. Nem az igazi, de a nagyja visszajött.

De tegnap ahogy ettem rájöttem, hgoy amúgy nem, baromira nem jött vissza a 90%-a, inkább jó, ha a 30%-a. "Megszokásból" érzem az ízeket, de valójában alig érzem őket.


Van bármilyen megoldás erre?



2023. jan. 4. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Persze, örülj neki. Végre ehetsz egy csomó egészséges, amúgy ehetetlen cuccot. Én nem értem, mi bajotok van. Ha nem lenne ízlésem, tuti, életmódváltásba kezdenék.
2023. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1, milyen egészséges, de ehetetlen dolgokra gondolsz?
2023. jan. 4. 14:28
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem szinte csak olyan van😂 Én csak az egészségtelen, de finom dolgokat szeretem.

#1

2023. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát nemtom, én szeretem a zöldségeket, gyümölcsöket. Pl egy jó kis spenótfőzelékre bármikor vevő vagyok.

Csak amióta alig érzem az ízét, már ennek sem örülök annyira...:S

2023. jan. 4. 15:59
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Na, pont arra gondoltam. Semmi pénzért nem enném meg a spenótot főzelékben, de ha nem érezném az ízét...🤔
2023. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát jó, ízlések és pofonok.

Node, koncentráljunk a kérdésre. Mert ízlelés nélkül bizony a hamburger ízéből is alig érzek valamit. Azt meg azt hiszem átérzed, hogy nem élet az élet:D

2023. jan. 4. 16:20
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Persze, átérzem, és meg is oldom😁Egyél egy csomó spenótot és képzeld hamburger ízűnek!
2023. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
B vitamin komplex megérne egy próbát
2023. jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Agyhalálra nincs gyógyszer.
2023. jan. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Március 9-én lesz 2 éve,hogy teljesen elment az ízlelésem és a szaglásom,azóta se jött vissza teljesen,azt mondom,hogy jelenleg kb 40 %-os lehet.


Vannak jobb időszakok is,akkor sikerül jóízűen falatoznom,de ahogy jön úgy el is múlik,aztán még rosszabb lesz,mint volt.


Sok étel ízére már nem is emlékszem.Amit meg kivételesen érzek az sem az igazi.


A covid az idegrendszert is károsítja,ami a mi esetünkben sajnos meg is történt.Idővel rendeződni fog,de ez egy hosszú folyamat,sok idő és türelem kell hozzá,nem fogunk így maradni.


Próbálom kiélvezni a jobb napokat,a rosszabbakkal meg nem foglalkozom,olyankor inkább nem eszek,csak csipegetek pár falatot,hogy ne legyen nagyon éhes.

2023. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!