Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bélférgeim vannak, mit tehetné...

Bélférgeim vannak, mit tehetnék? Tudtok házi praktikák? A Tb-m pedig nincs fizetve, így irhatnak fel nekem gyógyszert?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, nincs fizetve a tb-m így eléggé lekorlatozza a lehetséges opciókat hogy mit tudok tenni, hétfőn fogok beszélni a háziorvosommal, viszont ahogy észrevettem hogy valójában miért érzem rosszabbul magam az utóbbi időben(tehát a férgek miatt) fel se bírom dolgozni hogy paraziták élnek bennem és undorodom magamtól, undorodom enni, inni, mert az van bennem hogy azokat táplálom, nagyon kikeszit lelkileg ráadásul minden tünetet érzek amivel ez jár, nem merek elmenni WC-re se, nehogy esetleg meglássam, valaki volt már hasonló helyzetben?

2023. jan. 13. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Remélem nem. Fizesd a tb-t.
2023. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Hát ez nem tudom mennyire hatásos, de a fokhagyma talán fereghajto hatású, nyersen kell enni megpucolod értelem szerűen, és akkor úgy eszed. Nem tudom beválik e, nem voltam még bélférges, de ilyesmit hallottam. Próbáld ki szerintem, bajod nem lesz tőle.
2023. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Feketén dolgozol vagy munkanélküli vagy?
2023. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj el magánorvoshoz, ha nincs tbd, de jobban járnál ha befizeted.
2023. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Fizesd be a TB-t, nem olyan drága. Az a baj tudod minél tovabb van fenn az állapot annál nehezebb kikezelni. És drasztikus esetben széklet teszt is kell. De ne szaladjuk ennyire előre. Vermoxot kéne kapnod, viszont nem csak neked, hanem a veled egy háztartásban élőknek is, mert ez könnyen terjed. Gyakori kézmosás, az összes feherneműt ágyneműt, törölközőt, és minden olyan ruhaneműt ami az alfeledhez ér, magas fokon kell mosni, mindaddig még meg nem szűnik az állapot (60-90 fok). Gyakori takaritás a hazban, amit megfogtok, stb. Mivel ez szajjon át terjed, ugye a peték barhová kikerülhetnek, hiszen a levegőn is eletkepesek. Tovabba gyakori körömvágás. Hiaba kezelnek ki, ha újrafertőz más, vagy a környezetedből visszafertőződsz. Elsőkörben ezek és a gyógyszer.
2023. jan. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Háziorvost is ki kell akkor fizetni, így ő sem lát el. Azt nem tudom, ha férged van, akkor hogy kapsz gyógyszert, mert lehet ez járványügyi kockázat, de orvosod majd elmondja.
2023. jan. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy férged van? Ameddig nem csináltak széklet tenyésztést/endoszkópiás/kolonoszkópiás vizsgálatot, addig nem lehet az ilyesmit megállapítani.


A tünetek pedig többnyire elég súlyosak: hányás, hasmenés, hasfájdalom, véres széklet, puffadás.


A diagnózis után féreghajtót, általában Vermoxot írnak fel.

2023. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es lehet tudni. En is tudtam amikor orvoshoz fordultam, latszanak a kis férhek, ahogy mozognak a székleten. Ehhez nem kell tesztet csinalni, akkor szokás, ha több kezeles utan meg van meg a probléma.
2023. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Foghagymát és tormát egyél nagy dózisban.
2023. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
2023. jan. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!