Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen a vérképem?Nagyon...

Milyen a vérképem?Nagyon rossz a májam?

Figyelt kérdés

[link]


Valamit mondott a doki,hogy a májamnál valami magas de többet nagyon nem mondott.Nagyon nagy a baj?



2023. jan. 21. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet fertőzés, egészségtelen életmód.

Az értékek akár 50x magasabbak is lehetnek a maximális limitnél egy hepatitis c-nél..


Egyél egészségesebben, igyál kávét, teát, grapefruit.

Ez azt jelzi, hogy a májad megsérült.


De a legfontosabb, nem vagyok orvos. És pontos diagnózist az orvos állítson fel, ne a gyk!!

2023. jan. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
És kevesebb alkoholt!
2023. jan. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát sajnos igen,2 éve elég keményen küzdök az alkoholal meg nem élek egy egészséges életet.De akkor még nem késő változtatni…
2023. jan. 21. 23:01
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

A máj képes regenerálódni, addig kell változtatni, amíg nem késő.

Sok sikert!

2023. jan. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
A GGT-d kb. 400. Én a 4 ezret is túléltem.
2023. jan. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem akarlak elkeseríteni, de ezek igen magas értékek. A GOT GPT és a Gamma-GT mutatja, hogy valóban komoly a baj. A máj képes regenerálódni, de csak egy szintig. Ha tényleg meg akarsz gyógyulni, egyetlen korty alkoholt sem fogyaszthatsz, és hosszú ideig májkímélő étrendet kell fogyasztanod. Ez zsírszegény, erős fűszerektől mentes ételeket jelent. Legalont nem írt fel az orvosod? Ha nem, lehet recept nélkül máriatövismag-kivonatot venni a gyógyszertárakban. Legfontosabb a terápiádnál az akaraterő! Ne nyúlj az alkoholhoz, mert hamarosan visszafordíthatatlan lesz a dolog! Komoly májzsugorodás esetén már nem fog tudni regenerálódni a máj, és a májrák kockázata is igen nagy. (Mondjuk, azon csodálkozom, hogy ilyen magas értékek esetén az orvos nem indított semmi terápiát...UH-ra elküldött? Milyen további vizsgálatokat kért?)
2023. jan. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
1hónapja letettem a piát és csináltattam egy újabb vérképet.Szerencsére kezd helyre jönni [link]
2023. febr. 23. 16:09
 8/11 NTBS ***** válasza:
50%
Igen, rossz. Változtass életmódot.
2023. febr. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7: jól tetted, látszik is a változás. Kitartás, és minden rendben lesz. Ami segítséget tudsz, lehetőséged van (pszichológus vagy akármi), vegyél igénybe, fordítsd a hasznodra, ami támogat a sikerhez. Remélem, téged is motivál a látványos javulás.
2023. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem volt valamilyen betegséged mostanában amire szedtél gyógyszert? Alkohol sem jó a májnak. Azért kérdezem, mert CRP is magas, bár az akut szakaszban emelkedett csak sokszor.
2023. febr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!