Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kérésre ad a háziorvos igazolást?

Kérésre ad a háziorvos igazolást?

Figyelt kérdés
Március 23-án csütörtökon azaz holnapután Budapestre kellene mennem a bíróságra egy polgári peres ügyben. Kötelező a megjelenés, mert ha nem, akkor több százezres bírságot szabnak ki. Idézve vagyok. Le van írva, hogy ki lehet menteni magát előzetesen pl. orvosi igazolás. Ügyvéd csak annyit mondott, hogy ha nem jelenek meg, megbírságolnak elég sokra, de ha előzetesen ki tudom menteni magam, orvosi igazolással, akkor adnak másik időpontot majd több hét múlva. Azért kérdezem ezt, mert ma megbetegedtem, izomfájdalom, 38 fokos láz van rajtam, levert az influenza. A mi háziorvosunk azt mondta, még decemberben, hogy ilyen tünetekkel meg ne jelenjen senki a rendelőbe, hanem az sbo-ra menjen. Én nem is mennék el, mert erre nincs gyögyszer, 1-2 hét alatt rendbejön az ember, itthon vagyok, pihenek, de valahogy kellene egy igazolás és holnap feladná a húgom postán a bíróságnak, hogy beteg lettem. Ha két maszkban, odamennék holnap a háziorvoshoz orvoshoz és mondanám, hogy lebetegedtem, csak egy igazolásért jöttem, akkor azt adna?

2023. márc. 21. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel holnap reggel és kiderül.
2023. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosodat meg nyomd fel a betegjogi képviselőnél. Mégis mi a túrót csinál, ha egy influenzával sem hajlandó mit kezdeni?
2023. márc. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Odamész maszkban az igazolásért, vagy ahugodat küldöd el érte, lefotózod és mailban elküldöd az ügyvédnek, amit bemutat a tárgyaláson. Ne postázz, mert sose ér oda.
2023. márc. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eddig is minden levelet postán, ajánlva, tértivevenyesen, elsőbbségivel küldtem, mindig ott volt másnap. Iktatták.
2023. márc. 21. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!