Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik még most is hordják a...

Akik még most is hordják a maszkot, ráadásul szabadtéren is, ők pontosan mitől félnek? vagy ennyire hozzászoktak, megszerették?

Figyelt kérdés
2023. márc. 24. 17:55
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
58%

Csaxólok, hogy a betegség még itt van!

Több is. Olyan csúnya influenzát kaptam nemrég, 3 hét volt a gyógyulás.

Szabad téren én sem értem.

Azt meg végképp nem értem, hogy ha valaki úgy viseli, hogy kilógatja az orrát.

Kellemetlen*haszontalan.

2023. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
58%
Nyílván nem a legélesebb kések a fiókban, ha 3 év elteltével is ennyire rettegnek egy náthával egyenlő halálozási rátájú vírustól...
2023. márc. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
34%

Én kifejezetten szerettem a maszkot!


Amúgy sokféle betegség van amit nehezebben kapsz el kicsit

2023. márc. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
76%
Más kérdés, hogy kit zavarnak vele? Ha nekik ettől jobb hát hordják.
2023. márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
29%

A maszkról érdemes tudni például azt is, hogy csak meghatározott szabályok következetes betartása által remélhet bizonyos fokú oltalmat a használója.

Ezek egyike, hogy a felvett maszkot a használatának végéig, - tehát a fertőzőnek vélt oltalmi zóna elhagyásáig - nem ajánlott piszkálni, miután felvette és beállította magának optimális használatra a viselője.

2023. márc. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim válasza:
38%
Azt bírom maszkot húz de az orrán nincs rajta. Akkor minek hordja? Olyat is láttam benn a kocsiban felhúzott ablakban ment az ember kiszállt a kocsiból levette a maszkot
2023. márc. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
2%

Annak kellene maszkot hordania, akinek valamilyen légúti megbetegedése van. Kültéren még neki sem.

A csak szájon hordott maszk a viselőjét semennyire sem védi, a környezetét viszont a semminél sokkal jobban, mert beszéd, főleg erőteljes, hangos beszéd során sokkal több nyálcsepp, aeroszol távozik, mint az orron át sima lélegzéssel.

De hogy 2-es még mindig ott tartson, hogy a kovid halálozása a nátháéval egyenlő... Komolyan, képtelenség megérteni azokat az embereket, akiknek olyan erős a fixa ideájuk, hogy semmilyen és semennyi bizonyíték, érv, sőt még a sajét szemükkel látottak sem győzik meg őket arról, hogy tévednek. Inkább kitalálnak mindenféle irracionális magyarázatot (ez esetben a kovidban elhunytakra), semhogy be kelljen látni, nincs igazuk.

Amúgy kérdező, most már ugyan kitavaszodott, de téli mínuszok idején kifejezetten kellemesen véd a maszk a fagyos kinti kevegőtől! Biciklin különösen!

2023. ápr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
36%
#7 Idén eddig 17 millióan haltak meg és 33 millióan születtek. Az éves halálozási átlag kb 60 millió. Ezekután gondolkozz el azon, hogy a covid 6,8 millió soknak számít-e, vagy elenyésző, ha 3 évre lebontod. Plusz a 6,8 millióból nyugodt szívvel levonható minimum a fele, hiszen milliószor elmondták, hogy rengeteg olyan haláleset van beleszámolva, aminek köze nem volt a covidhoz. Ezekután pedig ki fog jönni, hogy statisztikailag egyazon halálozási rátájú a covid és a nátha. Szóval nem én tartok ott, hogy a bizonyíték nélkül, a statisztikáknak, a matematikának, a saját szememnek ellent mondva ítélem meg a dolgot. Te akarsz belelátni egy rettegett, halálos vírust ebbe a kis szarba. Te csinálsz magadból viccet, ha még mindig maszkozol, meg félsz tőle.
2023. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
14%

"statisztikailag egyazon halálozási rátájú a covid és a nátha"

Pontosabban: a Covid 10-szer halálosabb.

Ami még mindig nem túl veszélyes, hiszen 5%-ról beszélünk.

A pestis 90%-os.

2023. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
12%

8-as, ki mondta neked, hogy maszkozok? Kissé figyelmesebben kellene olvasni.

Viszont, ha jövő télen elkapok valami légúti megbetegedést, fel fogom venni a maszkot, hogy ne adjam át másoknak.

A többi mondanivalódhoz nem fűzök megjegyzést, mert már megtettem.

7-es voltam.

2023. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!