Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 1050mg-os multivitamin vagy C...

1050mg-os multivitamin vagy C vitamin nagy dózisnak számít?

Figyelt kérdés
2023. márc. 26. 10:37
 1/5 Zcom09 ***** válasza:
42%

"A felnőtt férfiak napi 90 milligramm C-vitamint igényelnek, míg a nők naponta legalább 75 milligrammot."

forrás: [link]


Csak 'kicsit' több mint a normál napi szükségletnél. Ha beteg vagy ajánlott lehet többet is bevenni, de ennyi egyszerűen felesleges egy adagba. Ha elosztod akkor kicsit jobb, de úgy is nagyja csak egyenesen átmegy rajtad.

2023. márc. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Ez a napi 90 arra elég hogy ne legyél skorbutos. 1000 mg igen is kell, főleg ha nehéz fizikai munkát végzel, ugyan is a cvitamin szabad gyök megkötő.
2023. márc. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
C-vitanminból nem lehet eleget enni én ezt hallottam . amúgy én amellett hogy 1500mg-os C-vitamimn kapszulát szedek még mellette rendszeresen eszek különféle gyümölcsöket és még élek xd ezzel azt akarom mondani hogy még emelheted is a dózist
2023. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Szent-Györgyi Albert naponta 1 grammot, betegség esetén 8 grammot fogyasztott, de pontozzatok csak le fideszbirkák, oltásbetyárok és egyétek a napi 90milligrammot :D Nem véletlenül esett vissza a szellemi képességetek is. xD
2023. márc. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
ne izgulj emiatt a pontozás miatt 4es, mert bármit írsz lepontoznak..szellemileg és erkölcsileg csöppet visszamaradottak . suta hangyafszú az összes ..biztosan erre élvezkednek és ilyenkor önelégülten hártadölve a szr életükben érzik ,hogy valaki amúgy meg észrevétlenek, senki nem kíváncsi rájuk se a véleményükre..árnyékok
2023. márc. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!