Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mandulagyulladás probléma? Mi...

Mandulagyulladás probléma? Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Egy olyan problémám van, hogy január óta 2havonta begyullad a mandulám és feltehetőleg ezért egy hétig beteg vagyok.. De már ott tartok, hogy nagyon el vagyok keseredve miatta, kivétetni nem szeretném. A történet a következő; Január elején voltam először beteg, itt 4-5napig 38-40fokos lázam volt, sajnos a gyógyszerek se vitték le, a mandulám itt még csak duzzadt és piros volt, tűsző nem volt még rajta, de nyelési fájdalmaim voltak annyira hogy beszélni se nagyob tudtam,így először azért merült fel ennek a gyanúja, valahogy túléltem és mivel ezelőtt ritkan voltam beteg (évi 1x-2x max) azt hittem valami vírus, nem is szedtem antibiatikumot. A második február végén kezdődött, hát ez már sokkal pokolibb volt mint az előző, ugyanúgy csillapíthatlan nagyon magas láz, 39-40, gyógyszerrel max 38, végtagfájdalom, illetve itt már nagyon csúnya tűszös volt mind két oldalon a mandulám, tiszta fehér pöttyös és annyira dagadt hogy már azthittem úgy össze nő hogy levegőt se tudok majd venni.. itt már szedtem antibiatikumot, amoxycilint. itt se tüsszögtem és volt egyéb nátha jellegű tünetem, mivel annyira rosszul voltam hogy orvoshoz se tudtam elmenni, egy kép alapján a mandulámról megmondta hogy ez tűszös mandulagyulladás és hogy szedjek antibiatikumot és segít. Na azóta eltelt most megint két hónap és megint beteg vagyok… a szokásos forgatókönyv, magas láz & nyelési nehézség & viszont most nem olyan csúnya a mandulám, csak 2-3 db kissebb tüszőt látok rajta. Mivel már csütörtökön lettem rosszul, rendeltem egy strapherococcus gyorstesztet ami beigazolhatta volna, hogy bakterialis fertozes okozza a mandulagyulladasomat… viszont nem így történt, jól körül kapartam a tüszőknél is, tehat a minta jó volt, és a tesztre negatív jött ki… most már teljesen ott tartok, hogy nem értem ezt az egészet. nem bakterialis a teszt alapjan, de virusos mandulagyulladasra nincsenek tuneteim, az orvos is ha meglátja bakterialist mondd és azonnal adja az antibiatikumot.

Tehat a kerdeseim a következők; Miért történhet ez meg kéthavonta? Hozzáteszem a vérképem tökéletes volt most februárban is voltam rutinvizsgálaton, heti 5x sportolok, kajára rengeteget költök mivel hobbi testépítéssel foglalkozom, úgy is étkezek… gondoltam már a stresszre is, talán attól, január-februárban eléggé volt stressz, de azóta ezen kívül nincs semmilyen stresszforrás az életemben ….

Most nem tudom mi tévő legyek, szedjek megint antibiatikumot? Ha valami más okozz ezek szerint és nem a bakterium akkor fölösleges és ha kethavonta előfordul ez, hosszútávon káros is…

Kerlek írjatok valami megnyugtatót mert nagyon el vagyok keseredve :(

Állami egeszsegugybe nem nagyon mennék, magánba meg csak következő hónaptól lesz lehetőségem elmenni, de megéri szerintetek ha úgy is csak annyit mondd, hogy vétessem ki?? Érdemesebb lenne valami széleskörűbb vérkép? Az ilyen praktikákat hogy sós öblögetés már próbáltam :( Kiskoromban sose volt és ezelőtt se mandula problémám, 23 éves vagyok.



#gyógyszer #mandula #láz #mandulgyulladás
2023. máj. 6. 10:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Góckutatás kellene!
2023. máj. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!