Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől van ennyi problémám?...

Mitől van ennyi problémám? Láz, tüszős mandulagyulladás, kiütések.

Figyelt kérdés

Vasárnap hajnalban kezdődött a lázam, általában 37,5-38,5 között volt. A lázzal járó tüneteken kívül (levertség, bőrfájás, fáradtság,fejfájás) más bajom nem volt. Hétfőn már kevesebbet volt lázam, de elkezdett fájni a torkom, enyhe orrfolyás és köhögés mellett.


Ma(kedd) arra keltem fel, hogy fáj a torkom nagyon, kezdődő tüszős mandulagyulladásnak láttam, és a fülem is fájt, főleg ha nyeltem. A tüszős gyulladás és a fülfájás is csak a jobb oldalon van.


Ja, hozzá kell tennem, hogy tegnap megkarmolt a nyakamon egy kismacska (pároméknak születtek) de egyiknek sincs baja, kint még nem jártak, az anyjuk be van oltva, így megkapták azt a védelmet is elvileg. Miután megkarmolt, fél óra múlva kis kiütés keletkezett a helyén, pattanás/vízhólyag szerű volt, és alatta egy nagy piros folt mintha odacsaptak volna.


Reggelre a folt eltűnt, viszont tele lettem kiütésekkel, nyakamon, mellkasomon, hasamon. Utána a fejbőrömön és az arcomon is kijöttek. Voltam orvosnál, adott gyógyszert a torkomra meg a lázra, de a kiütéseket nem tudta beazonosítani. Ha holnapig nem múlik a kiütés, bőrgyógyászhoz kell mennem.


A párom összeszedett valami mosatlan tányér után (nem otthon) egy herpeszvírust 1,5 hete kb. Nála egy seb keletkezett a száján, de elkaphattam tőle, és így jött ki?


Esetleg a kiütések nem-e lehetnek hajfestéktől? Vasárnap lett befestve a hajam (már hamarabb voltam lázas). De a karmolásra jött ki a kiütés, és nem a fejbőrön kezdődött először. Kicsit viszketnek.


Valaki tudja mi lehet ez?

21L


2012. máj. 22. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Jesszus! Ennyi probléma egyszerre...Remélem a párod a herpesét nem egy másik nőtől kapta...de ez ne maz én dolgom.

Nem értek hozzá de ez nem ilyen mononukleózis? [link]

olvasd el hátha felismersz pár tünetet? mert eléggé megegyeznek..

2012. máj. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tényleg hasonló, de egyikünk se csókolózott mással. Viszont baráti társaságban ittunk egymás után. Még az Exanthema subitum (Roseloa infantum) a "3 napos láz"-ra tippeltem. Az is hasonló, mert elmúlt a láz és utána jött a kiütés.
2012. máj. 22. 16:11
 3/3 A kérdező kommentje:
Háháhááá, azt hittem írtam, de nem. Bárányhimlős voltam:D:D:D:D:D
2013. márc. 1. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!