Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak az erithema nodosum betegséggel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
4 hete kezdődött a kiütés ,gyullad csomósodás a lábamon ,azóta pöckölnek minden fele a dokik.Igazából arra lennék kíváncsi ,hogy sikerült e valakinek valamilyen alternatív gyógymód segítségével kigyógyulni belőle!
2010. okt. 12. 10:23
 1/3 anonim válasza:

Teljesen véletlen vettem észre ezt a kérdést..:O Télen kórházba kerültem hányással, lázzal, mandulagyulladással, és kb. az 5. kórházi napon az erithema nodosum is jelentkezett, amit elvileg a sztreptokókusz-fertőzés okozott. Allergiagyógyszert kellett rá szednem, mert ez elvileg 'allergiás érgyulladás' volt.. nekem a bokámtól a térdemig nagy dudorok voltak, fájtak nagyon, alig bírtam menni, mondjuk nem is szabadott, mert ha 1 percet is felkeltem már akkor is teljesen belilultak, és bedagadt a lábam. Nagyon nehezen múlt el, kb. 2 hónap kellett neki.. Jobbulást..:S;)

16/L

2010. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Remélem, még jársz errefelé és olvasod ezt. Szeretném megkérdezni, azóta kigyógyultál-e és mennyi idő alatt, hogyan kezeltek?

Nekem 2011 novembere óta tart, azóta is hiába kezelik. Azóta elmentem táppénzre, még január végén, elvesztettem az állásom, a lábam meg változatlanul rossz.

2012. márc. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Kétszer is keresztül mentem ezen a poklon. Aki ismeri, tudja, hogy iszonyú fájdalmakkal jár. Első alkalommal streptococcus-fertőzés okozta, a másodiknál is valamilyen baktérium volt a ludas, de nem derült ki.


Először zajlik maga a fertőzéses betegség, majd azt követően néhány hét múlva alakul ki az erythema nodosum. Nekem izületi fájdalommal kezdődött, majd megjelentek a csomók.


Első alkalommal 39-40 fokos láz is járt mellé, a másodiknál csak hőemelkedés, viszont több csomó, és rettenetes fájdalom. Az, hogy ráállj a lábadra, emberfeletti küzdelem. WC-re négykézláb... :((


Az egészben az a legrosszabb, hogy hiába mész idejekorán orvoshoz, ő mindenképpen azzal fog kezdeni, hogy ki akarja deríteni a kiváltó okot, ami sok minden lehet. Elküld laborba, mellkasi röntgenre, fül-orr-gégészhez, esetleg fogorvoshoz, vagy ha nő vagy, nőgyógyászhoz is. Ezek a vizsgálatok HETEKIG tartanak, és az ember állapota közben egyre csak romlik.


Egyik orvos passzolt a másiknak, míg végül elmentem egy magán bőrgyógyászhoz és sírva könyörögtem neki, hogy adjon rá valamit. Hát adott. A neve Medrol, és ez egy szteroid. Ez volt az egyetlen, ami bármit is használt, 1-2 nap elteltével már érezhetően jobb állapotban voltam, elmúlt a fájdalom is. A foltok lassan halványodnak, és néhány hét alatt nyomtalanul felszívódnak.


Senkinek sem kívánom ezt a betegséget!

2016. jan. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!