Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hurutos köhögésem van, most...

Hurutos köhögésem van, most már második hete. Próbáltam rá vitaminokat és teákat az elmúlt néhány napban. Tegnap reggel még nagyon köhögtem hurutosan, meg orrom fújtam, estére pedig száraz lett a köhögés. Ez jót jelent? Így múlik el?

Figyelt kérdés

Annyi még hogy reggel volt hőemelkedésem, illetve most hogy szárazan köhögök vagy ugatva(?!) mert van hangja, de nem szakadt már fel semmi estére, annak ellenére hogy nyom a mellkasom, hogy köhögjek, meg enyhén fájnak az izületeim.

Ez normális ? Így múlik el a hurutos köhögés? Tapasztalt már valaki ilyet? Vagy szedjek köptetőt, hogy felszakadjon mégjobban?

Eddig csak orromra reventilt használtam, illetve a köhögésre kamilla-hársfa-csipkebogyó teát ittam mézzel + vitaminok.



2023. júl. 2. 01:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Muszàj slejmoldòt bevenned( Flumocid). Mézes tea az nagyon jò. Negro cukorka is segithet. 1500 mg C vitamin naponta 1 szemet vegyél be. Ha hôemelkedésed és orrfolyàsod is van, akkor a legjobb; ha veszel a Gyògyszertàrban Neocitrànt. Meleg teàba kell bele keverni. Mielôbbi jobbùlàst kivànok!
2023. júl. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Mindenképp szerzek be.

Ha elmúlna ez a fajta köhögés, akkor gondolom nem nyomna a mellkasom, hogy köhögjek, igaz?

2023. júl. 2. 01:33
 3/12 A kérdező kommentje:

ACC-m van otthon. Az is jó, nem?

Legalábbis nekem úgy rémlik hogy ilyenkor is alkalmazható

2023. júl. 2. 01:37
 4/12 anonim ***** válasza:

Jó az ACC, az is mucoliticum. Amit én javasolnék még, az a légzéskönnyítő mellkaskenőcs. Illetve: hagymaszirup & hagyma tea.


[link]


[link]


tipp: ha végképp nem tudsz szerezni légzéskönnyítő kenőcsöt, akkor használhatod helyette az ősi módszert - disznózsírt.


Hagymatea/hagymaszirup receptje, otthon elkészíthető:

[link]


Remélem, újra hurutosan fogsz köhögni, mert az improduktív/száraz köhögés borzalmas, csak erőltet.

Azt is remélem, hogy orvos már látott, de ha mégsem, és a száraz köhögésed marad, akkor feltétlen menj dokihoz, aki speciális, száraz köhögésre való gyógyszert tud felírni.

2023. júl. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az elmúlt két hétben nem voltam orvosnál, viszont most már pótoltam, mert rosszabbodott a helyzet.

Kaptam antibiotikumot, köhögésre gyógyszert, orrsprayt.

2023. júl. 3. 20:09
 6/12 A kérdező kommentje:

7 napos antibiotikum kúra 4.napján vagyok ma túl és nem sok javulást érzek sajnos..

picit aggódom is, mert köhögési rohamok törnek rám és nyom a mellkasom, mintha rajta ülnének.

Menjek vissza orvoshoz ?

2023. júl. 6. 22:47
 7/12 anonim ***** válasza:

Tüdő RTG-t nem csináltak? Mert most már gyanus: nem-e tüdőgyulladás?

Szerintem igen, mehj vissza a dokihoz.

#4-es voltam.

2023. júl. 8. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha ugy érzed, menj vissza az orvoshoz!
2023. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos nem csináltak.

Meghallgatott és ennyi.

Harmadik hete köhögök..

hétfőn fel fogom keresni az orvost, mert ez így nem igazán jó.

2023. júl. 8. 23:55
 10/12 A kérdező kommentje:

Oh és mellé hőemelkedésem is van 37.3 - 37.6 közötti kb.

Kínomba már éjjel ezt a disznózsíros mellkas pakolást csináltam 2 éjjel is..

annyit javult talán, hogy napközben picit kevesebbet köhögök.

De reggel órákig, este is, meg ha hűvös levegőt szívok (mindegy hogy kinti hőmérséklet vagy klíma, ugyanúgy köhögtet )

2023. júl. 8. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!