Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Magasabb bilirubin szint mit...

Magasabb bilirubin szint mit jelenthet ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Pénteken voltam vérvételen. Inzulinrezisztens vagyok így nem éhgyomorra mentem,mert nem tudtam volna. Kávét ittam szójatejjel és eritrit+stevia keverék édesítővel,meg virslit ettem kovászos uborkával.1hete próbálom alacsonyan (napi 70g-100g körül) tartani a szénhidrátot hogy fogyjak mert rám fér még mindig. Szóval ezek mellett kaptam a következő értékeket amik csillagozottak:

Eozinofil (2-8%) : 1%

Totál bilirubin (1,7-21 umol): 28

Konjugált bilirubin ( kevesebb mint 3,4) : 6,9 umol

Vizeletben semmi kóros,minden normál vagy negatív vagy legalábbis nincs csillagozva.

Ami még fontos lehet:

GOT (ASAT) (2-37): 22

GPT (ALAT) (2-37): 19

TSH (0,350-4,940): 0,496

Gamma GT ( kevesebb mint 38): 16


Dokim szabadságon van és megijedtem. Ez bajt jelez? Kérlek segítsetek!


2023. júl. 2. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Sok mindent. Pl. Gilbert-szindrómát, ami egy szinte ártalmatlan állapot.


(De csak óvatosan írom előbbit, mert amikor legutóbb írtam, minden különösebb ok nélkül lepontoztak.)

2023. júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lehet epeköved van


mivel a többi májenzim érték jó, nem hiszem hogy komyoly a dolog


Nem szokott epetájékon fájni?


Na d e majd a doki megmonnya:)

2023. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

En egyszer nagyon megijedtem, hogy majbetegseg miatt sargultam be, es a bilirubin-szintem magas volt. De minden mas ertek teljesen jo volt, es megtudtam, ez komoly, hogy bizonyos elelmiszerek tartalmazzak, tulzott fogyasztasuktol is lehet. ( Sutotok, cekla, repa.) En honapokig nyaklo nelkul repalevet ittam.

Te eleve valami panasz miatt mentel laborba?

Nalad is a majfunkcio jonak tunik. Google-on en ha pl letezo orvos, klinika oldala jon fel talalatnak, azokat olvasnam, mig meg nem jon az orvos.

2023. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jaa, a cukrodra valo tekintettel jarsz szuresre, ertem.
2023. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Gilbert nem ártalmatlan, örökölt rendellenesség. Neten van róla elég sok anyag, nem írom le ide majd kigooglizod. Bizonyos gyógyszereket nem szedhet a gilbertes és fokozottan vigyáznia kell magára. Bizonyos szakmáktól automatikus eltiltást jelent.

Ha felnőtt vagy akkor máj uh-val, ja gyerek akkor pedig terheléses teszttel (két nap éhezés, vérvétel, gyógyszer, pár óra múlva újabb vérvétel) igazolják a Gilbert-et.

2023. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazából a jobb bordám közepe mellett érzek néha bizsergést vagy ilyen diszkomfortot. Ezért fordultam dokihoz, de azt hittem csak elfeküdtem(eléggé túl használtuk az előző rugós matracot😅). Amúgy 30 éves nő vagyok.

Nagymamám (anyai ágon) emlékszem régen rengetegszer hányt epét(Ő mondja így), szóval lehet onnan nyertem meg ezt. Amúgy is diétázok az IR miatt de ha most még emiatt is kell😂 ledobom a láncot😅

Őszintén szólva édesanyám halála óta (8éve,45 éves volt) már mindenre hipohonderkedek és rettegek, szóval köszi a megnyugtatást.

Nagyon köszönöm amúgy a válaszokat ☺️

2023. júl. 3. 03:38
 7/8 A kérdező kommentje:

Végül elmentem ma magán úton UH-ra,mert szét stresszeltem magam.

Az intrahepatikus epeutak tágabbak,de csak a kezdeti részét látja. Epe elfolyási akadályozottság. Ennyi van a papíron. Minden más rendben. Ha kontrollon is magas a bilirubin akkor javasol egy CT-t, hogy lássák amit UH-val nem.

Köszi a segítséget mindenkinek!

2023. júl. 3. 19:16
 8/8 anonim válasza:
Szia! Mi lett a vége? Sikerült teljesen feltárni a magas bilirubin szint okát? Ugyan ebben a helyzetben vagyok.
márc. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!