Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akinek Hepatitis C-je van...

Akinek Hepatitis C-je van milyen eredményei voltak a "sima" vér tesztben? GOT=? , GPT=? , eGFR=? , Bilirubin össz:?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
A GOT:GPT arány 1:2-höz.
2013. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt most nem igazán értem. A GPT eredmény 2x akkora volt mint a GOT? A pontos adatot nem tudod megírni, hogy mennyi volt a U/l ?
2013. febr. 13. 14:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Az orvosom mondta, hogy ilyen aránynál gyanakodni kell hepatitisre. Nekem negatív lett a szerológia, de a májfunkcióm emelkedett. Például: GOT:100, GPT:200 vagy GOT:500, GPT:1000 és az emelkedett értékek tartósan fennálljanak (értsd: fél évig bizonyítottan).
2013. febr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze nem pontosan kell érteni, hogy 100 és 200 a két érték. 98-202 például vagy 55-101 stb, az nagyjából ugyanaz.
2013. febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát a sima vérvételnél ezek az adatok már mutatnák ha hepatitis gyanuja fennáll? Ha ezek az eredmények a referencia tartományon belül vannak akkor is lehet rá esély?
2013. febr. 13. 15:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha ref. tartományom belül vannak, akkor nincs gáz. Mert a GOT ref: 46-ig, GPT ref.: 50-ig. Csak akkor gyanús ha ref tartományon kívül vannak 1:2 arányban és minimum fél éve olyan már.
2013. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Sima vérvételen nyáron voltam, ott ezek az eredmények jók voltak. Az UH-n kicsit nagyobb volt a máájam. Most egy hónapja meg fáj szurkál a bordám alatt legtöbbször középen a májam és a doki elküldött vérvételre amiben a hepa C-t nézik de még nem tudom az eredményt. Izgulok. Neked milyen tüneteid voltak?

2013. febr. 13. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, a hepatitis c nagyon sokáig semmilyen fájdalommal nem jár. Évekig csak az enzim értékek emelkedettek, más jele nincs. Épp emiatt az egyik legalattomosabb betegség.

Ha neked jobb oldalon fáj, inkább az epéd körül lenne célszerű vizsgálódni.

2013. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!