Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek kell tetanusz...

Szerintetek kell tetanusz elleni oltás?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, gyerekként voltam oltva de azt írják mindenhol hogy felnott korban ujra kell oltani.

Jatszottam a gyerekkel a játszótéren és ahogyan hintáztattam, a fémkötél eros fogásától kialakult egy hólyag az ujjamnál, ami délután bepirosodott.


Nem tudom hogy kell e ezzel foglalkozni, csak a tetanusz bakterium a foldben van es a jatszoteren a gyerekek/felnottek a homokozo utan megfogják a hintát.

Mit gondoltok?


2023. aug. 23. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Jobb biztosra menni szerinem. Ha pont peched van, nagyon csúnyán el tud fertőződni.
2023. aug. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor menjek be az ügyeletre?
2023. aug. 23. 19:13
 3/6 A kérdező kommentje:
Mert ez tényleg csak egy pici hólyag amit felmartam piszkos kézzel, kilyukadt és kicsit bepirosodott. Nem szúrta át semmi de a kezem piszkos volt meg a homokozó sem volt messze a hintától. Es sokan megfoghatták.
2023. aug. 23. 19:15
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, a Clostridium tetani egy anaerob baktérium. Oxigénben gazdag környezetben nem érzi jól magát.

A sebet le kell fertőtleníteni és ennyi. Amennyiben orvosnak mégis meg akarod mutatni akkor az holnap a háziorvos legyen, mert ezzel én speciel elhajtanálak melegebb éghajlatra. Némi életképesség felnőtt szülőként nem ártana, mert ez a kérdés nagyon gáz.

2023. aug. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem mentem el az ugyeletre, tehát nem terheltem senkit és semmit, csak inkább feltettem egy kérdést mert a neten olyat irnak hogy egy apró szúrás (meg egy bogartol/novenytol is), apró leheletlenyi feluleti serules is okozhat tetanuszt ha nem volt az illeto beoltva 10 eve.
2023. aug. 23. 20:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Szúrás az egy teljesen más jellegű sérülés.
2023. aug. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!