Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kaptam HPV oltást, de ezután...

Kaptam HPV oltást, de ezután is jött ki még condyloma. Meddig várható még? Sosem múlik el teljesen?

Figyelt kérdés

Orvos javasolta az oltást, hogy utána már nem fog condyloma keletkezni azt mondta, de jelent meg azóta párszor.


Vajon mindig fog előjönni?


2023. okt. 9. 02:19
 1/2 anonim ***** válasza:
A HPV oltás csak azokra a genotípusokra hat (esetleg), amelyek benne vannak az az oltásban (condyloma esetén: 6-os, 11-es genotípus). Megelőzni megelőzi a betegséget, illetve betegség esetén meggyorsíthatja a gyógyulást. A gyógyítás azonban nem annyira hatékony, mint a megelőzés. Ráadásul, ha más genotípussal vagy fertőzött, akkor egyáltalán nincs hatással a megbetegedésre.
2023. okt. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem 3.5 éve jött ki az első a hímvesszőm tövénél. Nem foglalkoztam vele, azt sem tudtam mi az. Idén januárra már tele volt az egész alhasam illetve kicsit lejjebb szemölccsel, valamint átterjedt a végbél lyukhoz is teljesen. Biztos, hogy a borotválkozástól (heteró vagyok). Aztán idén januárban elegem lett és bele vetettem magam a témába. Először is a condylomát okozó HPV típusok NEM vezetnek rákhoz. Ezek alacsony kockázatúak, általában a 6-os illetve a 11-es típus. Orvoshoz nem mentem, magam próbáltam kezelni a problémát. Elkezdtem vitaminokat szedni és condylineal ecsetelni. (Ez vényköteles, én megoldottam). Valamint teljesen abbahagytam a borotválkozást. Hónapokig kb. semmi javulás, majd 4-5 hónap után elkezdett egyre kevesebb lenni. Valamelyik magától tűnt el. Augusztusra az összes elmúlt az összes területen. Nem tudom, hogy mi hozta meg az áttörést, gyanítom nem a condyline, mert akkor maguktól nem múlt volna el jó pár darab. Szerintem az immunrendszer, főleg, hogy abbahagytam a borotválkozást(!!!) illetve még a C-vitamin, propolisz, grapefruitmag csepp lehetett hatékony. Fogalmam sincs melyik, vagy melyek, de nagyon remélem, hogy nem jön vissza többet, így is szörnyen sok idő volt eltűntetni az összeset.
nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!