Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez tüszős mandulagyulladás?

Ez tüszős mandulagyulladás?

Figyelt kérdés

Ugye nem tályog? Kisfiamnak ilyen a mandulája, tegnapelőtt este voltunk orvoshoz, akkor még nem volt ez a lepedék rajta, de írt Cefzilt. Tegnapelőtt és tegnap egész nap 39.3 láza volt, lázcsillapítóval 38.3-ra csökkent. Ma már 38 alatti, de folyamatosan van hőemelkedése, illetve a tályog tünetei fennállnak:

Nyelési nehézség vagy fájdalom.

Nyitott szájjal való légzés.

Lázas állapot, hidegrázás.

A beszéd megváltozása, orrhangúvá válás.


Akinek volt már tályog, meg tudná nézni a képeket, hogy ez úgy néz-e ki vagy sem?

Háziorvos csak holnap este 18-tól lesz.


Képek:

[link]

[link]

[link]



2023. nov. 1. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyesen ülteted el a gyerekben a hipochonderséged.

Sima tüszős mandulagyulladás.

2023. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Neki nem mondtam semmi ilyesmit. Csak engem nagyon bosszant már az egész, egy hónapja nem bírunk kifelé mászni a betegségből és idegileg ki vagyok. De örülök, hogy írtál, mert megnyugtat azért.
2023. nov. 1. 19:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet. hogy nyálköve van, amiket megtelepedik a baktérium, nekem is ez volt és csak akkor szünt meg a mandulagyulladás amikor ki lettek piszkálva. Másfél évig szenvedtem.
2023. nov. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megnéztem a képeket, nekem is ilyen volt amit ki kellett fizikailag szednem, nem tudom már mi az orvosi neve, de amikor ezeket kiszedtem, akkor szünt meg.
2023. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
dectritus , mandulakő a neve, keress rá a neten
2023. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A mandulakőnek nem tipikus torokgyulladás tünetei vannak. Nem tudom minek rémísztgeted te is, hogy keressen rá neten. Ennyi erőből szájpenész is lehet, tályog, vagy egy rakat egyéb dolog, ami netes képek alapján össze keverhető a simatüszős mandulagyulladással is. Aminek tipikusan a fent felsoroltak a tünetei.

Nekem meg egyszer volt egy foltom, amire rákeresve pont ugyanolyan volt minden képen, amin bőrrák volt. Egy sima 2 hónap alatt elmúló teljesen veszélytlen rózsahámlás volt.

Szedje tovább a gyógyszert, holnap meg vidd el orvoshoz ha ennyire aggódsz. De semmi baja nem lesz.

2023. nov. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szájpenász teljesen máshogy néz ki, nem ijesztgetés, hanem nekem így nézett ki és az eltávolításával szünt meg. Nekem nincs lépem, emiatt másabb helyzetben vagyok, meg egészségügyi egyetemen tanulok emiatt is.


Annyi, hogy az orvosnak mondja, hogy szerinte ez van. A nem gyógyuló mandulagyulladás ijesztőbb, mint a mandulakő. Tök gyakori jelenség.

2023. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Mivel kap gyógyszert: antibiotikumot és csökkent a láza, szerintem a gyógyulás útjára lépett a kis beteg. Ne aggódj! Jobbulást kívánok neki!
2023. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen !
2023. nov. 1. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!