Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fáj a torkom + bedugul az...

Fáj a torkom + bedugul az orrom nonstop, de az orvosom mégse ír ki nekem semmit. Mit kéne szedjek ?

Figyelt kérdés
A Neocitran por nem használt. Esetleg a kapszulás jobb lenne ? Vagy Benuron, Kalmopyrin ?
2023. nov. 2. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha vírusfertőzés (valószínűleg az) akkor az immunrendszeredre kell bíznod magad. Csak tüneti szerek vannak rá, a gyógyulást nem segítik. Szopogathatsz Strepsilt, az minimálisan segít, torokfertőtlenítő. A bedugult orrodra van spray, de csak rövid ideig szabad használni. Esetleg valami orröblítő cuccot, vagy párásítót kipróbálhatsz. Ha a fejed is fáj, belázasodsz, arra vehetsz be lázcsillapítót, de ez is csak tüneti kezelés, hogy ne szenvedj annyira. Amúgy pihenés és idő.
2023. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mézes tea és pihenés
2023. nov. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Méz facsart citrom leve , spéci teák , sok nyers reszelt fokhagyma kész levesekbe és őrölt feherbors , ha laz van mentolos gyógycukrok .
2023. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem Isoprinosine-t írt fel, ez vírusfertőzésre jó és immunerősítő.

Testsúly alapján kell szedni, 10 kg-onként 1 tablettát kell bevenni, tehát pl. egy 50 kg-s személynek napi 5*1 tablettát kell bevenni.

Mellette sok gyümölcs, zöldség, bőséges folyadékfogyasztás, sok C-vitamin. Meleg, de nem forró pohár vízbe tegyél egy fél kiskanál sót és egy kevés szódabikarbónát, keverd el, és ezzel gargalizálj napi 3-4 alkalommal, utána fél óráig ne egyél-igyál semmit.

A torokfertőtlenítő cukorkákat lassan szopogasd el, ha olyat veszel, amiben van fájdalomcsillapító is.

2023. nov. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amiket egyes írt, annyi kiegészítéssel, hogy lázat csak akkor csillapíts, ha nagyon szarul érzed magad, hidegrázás, izomfájdalom, fejfájás stb., mert az a szervezeted fegyvere a vírusok elleni küzelemben, ha állandóan csillapítod, akkor lassítod a gyógyulást.
2023. nov. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Orrdugulás ellen legjobb a Rhinospray plus orrspray. Az tényleg nagyon hatékony. Max 5-7 napig szabad használni, azt be kell tartani, de nagyon jó.

Torokfájás ellen torokfertőtlenítő tabletta (strepsils és hasonlók). Szükség esetén lázcsillapító. Sok C-vitamin, D-vitamin. Más gyógyszer nem nagyon van, nem is érdemes mindenfélét beszedni, idő kell a gyógyuláshoz, addig pihenni kell.

2023. nov. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az orrspray-t csak akkor tudom ajánlani, ha meg tudod állni, hogy ne használd többet, mint kiírják. Én sajna csináltam már olyat és több hét volt leszokni róla és egy szenvedés. Helyette tudom ajánlani a sós vizes orr átmosást. Elsőre érdekes tud lenni, de utána sokat tud segíteni.

Éjszaka pedig próbálj emelt fejjel aludni, mert ha egyenesben vagy akkor mégjobban megdagadnak a nyálkahártyák és bedugul jobban az orrod.


A többit az előttem szólók elmondták.

2023. nov. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Torokfájásra nekem a napi kétszeri sós vizes gargalizálás vált be és orrdugulásra tengervizes orrsprayt használok, de jót tesz a csipős, meleg húsleves is. Strepsils tablettát is szopogathatsz, nálam az is bevált.
2023. nov. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!