Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beoltatod magad covid ellen a...

Beoltatod magad covid ellen a 2023/24-es szezonra?

Figyelt kérdés

#COVID #mrns oltás
2023. nov. 3. 17:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
23%

#50

"Valahogy az oltások népszerűsítése jobban ment a tudománynak, mint utánajárni, hogy esetleg mit okoztak vele."


Utánajártak. Ha találnak is még lehetséges mellékhatásokat, azok rendkívül elszigetelt esetek lesznek, mivel ha valami gyakori mellékhatás lenne, akkor az már megmutatkozott volna rég ekkora mértékű átoltottság mellett.


Nem létezik olyan gyógyszer/oltás a világon aminek ne létezne mellékhatása. Nézd meg például, hogy milyen lehetséges mellékhatásai lehetnek egy egyszerű Aspirinnek, mégse mérlegeli senki, hogy most beszedje, ne szedje, mert annyira minimális az esélye a súlyosabb mellékhatásoknak. Illetve sokan nem is olvassák el.


Kicsit olyan ez az oltás egyeseknek, mint a repüléstől való félelem. A világ legbiztonságosabb közlekedési eszköze, sokkal nagyobb esélye van, hogy beülsz egy autóba és halálos balesetet szenvedsz, de az előbbitől összeszorul egyeseknek a gyomra, a másik esetben fel se merül szinte senkiben sem ez. De ezzel nincs is baj. Irracionálisan működünk sok szempontból.



"Sajnos valamiért fizetős a Portfólió cikk, de a webcím már közel jár az igazsághoz: tenyleg-hullanak-a-magyarok-a-covid-vedooltastol"


Valóban nem elérhető sajnos. A cikk konklúziója, hogy semmi nem támasztja alá a kommentszekciók félelmét. Itt van egy wayback machine-os link, ezzel működni fog: [link]



"Haha, köszi, ezekkel a bizonyítottan széthamisított és félremagyarázott adatokkal hajszoltak bele mindenkit az oltásba, sőt, OV-tól még azt is megtudhattuk a legkritikusabb pillanatban, hogy "Aki nem oltakozik, az meghal!"


Szóval ami itt történt, és történik, annak fényében ne nagyon csodálkozzon a tudomány, hogy az emberek miért kezdenek egyre kevésbé hinni benne, és inkább a vitaminok és házi praktikák felé fordulnak."


Olvass bele kérlek mielőtt véleményezed. Szerintem rendkívül logikusan leír mindent ezzel kapcsolatban laikusok számára is, és van benne kritika is a kormány irányába pont az adatszolgáltatással kapcsolatban.


Szerintem a tudományban való bizonytalanságot nagy részben a politikusok elégtelen munkája okozza, így ebben valamennyire egyetértünk. Ha például lenne egy normális egészségügyi rendszerünk, az sokkal kevesebb okot adna a bizonytalanságra.



"Karikó asszonyság nagy nehezen megkapta a nóbeldíjat, hogy a sok szerencsétlen fájzeroltott valamibe bele tudjon kapaszkodni, de az már egyre több embernek nem kerek, hogy miért kellett az eredetileg rákra kifejlesztendő technológia kapcsán tüskefehérjével agyonpumpálni boldog-boldogtalant."


Ez nem így működik, hogy valamit kifejlesztenek valamire, és utána a tudósok kedvükre alkalmazhatják bárhol. Az mRNA technológia széleskörű alkalmazhatósága okozza ezt. Nem csak gyorsabb vakcinafejlesztést tesz lehetővé a jövőben esetleg kialakuló járványokkal szemben is, de sokkal könnyebben frissíthetővé teszi a vakcinákat az új mutációk ellen.


- Ezenkívül alkalmazható lesz ahogy mondod a daganatos betegségekkel szemben. Mert az mRNA segítségével lehetőség nyílik olyan fehérjék termelésére, amelyek aktiválhatják az immunrendszert a daganatok elleni harcban.


- Az immunrendszer szabályozásával és módosításával az mRNA terápiák segíthetnek majd az autoimmun betegségek kezelésében.


- Az mRNA lehetővé teszi a hibás gének helyreállítását vagy módosítását, amely potenciálisan forradalmi módon segíthet olyan betegségek kezelésében, mint a cisztás fibrózis vagy a bizonyos öröklődő rendellenességek.


- Az mRNA segíthet a szövetek gyógyulásában vagy regenerációjában, például sebek gyorsabb gyógyulásában vagy sérült szövetek helyreállításában.


- És még ki tudja hol tudják majd még alkalmazni.


Szóval nem most hallottunk utoljára erről a technológiáról. Iszonyat nagy potenciál van benne.



"Biztos azt gondolod, hogy csak mondja a magáét az idióta oltástagadó laposföldes, de el kell fogadnod, hogy az emberek egy része a kovidtól félt, és egy másik része meg a kísérleti státuszú oltásoktól.


Én azért küzdöttem, hogy aki igazoltan átesett (mint pl. én), legalább annak ne kelljen oltatni, de még erre a szintre se jutott el a tudomány, hogy az átesettséggel járó immunitást elismerje!"


Nincs problémám azzal, hogy nem akartad oltatni magad. Azt is megértem, hogy sokan tartottak az oltástól. De az más, hogy tart valaki az oltástól, és az is más, hogy egyenesen letagadja annak hatásosságát, ahogy azt az otlástagadók teszik.


Szerintem neked több problémád van a politikusokkal, mint a tudósokkal és ezt meg tudom érteni.



"Csak az ótás-ótás-ótás! Aztán egyszer csak a Putyler megtámadta Zselét, és varázsütésre minden jóra fordult..."


Mint írtam az oltást már megkapta az emberiség több mint 73%-a. Egy hajszálnyival több köze van ennek ahhoz, hogy "varázsütésre minden jóra fordult".

2023. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
29%

Kedves #50!

Most valahogy az a kép ugrott be, hogy kényszerzubbonyban ülsz egy gép előtt, valahogy kiszabadítod egy ujjadat, és az enternyomásra az AI megírja helyetted a választ, majd kimerülve hátradőlsz :)

Persze ez csak egy feltételezés, és lehet, hogy tényleg ilyen vagy, hogy mindig kitérsz a lényeges részek elől, és általános bullshitet írogatsz...

2023. nov. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
100%

#51!Az a baj veletek, akik ennyire nyomjátok a tudományt, hogy ettől nagyon bölcsnek hiszitek magatokat, közben meg elfelejtetek gondolkodni. Elolvasol valamit valahol, amit valaki megírt. Semmit nem tudsz róla, nem láttad, nem ismered, nem tudod valós adat-e, de készpénznek veszed, miközben ami előtted van, nem látod.

3 fiatalról tudok konkrétan, aki az oltás után szívproblémákkal kórházba került. A statisztikák szerint szerintem összesen nem jegyeztek ennyit. De ezt most tegyük is félre. Az ő korosztályukból nullát ismerek, aki covid miatt kórházba került. Véletlen? Igen, lehetne. De hogy van az, ha megkérdezel bárkit, hasonló adatokkal fog szolgálni. Ennyi véletlen a világon nincs! Miért kellett őket oltatni? Semmiféle veszélyt nem jelentett számukra a a covid.

Nyájimmunitás. Ok.,fogadjuk el a tudomány oltárán, kell az. De honnan alakul ki? Kezdték olyan 50%-kal és mentek egyre feljebb, hogy oltass, oltass, oltass, oltass még. Jó, hogy nem mentünk fel rögtön 100-ig. Kérdezem én, milyen szakember az, aki évtizedes tapasztalattal nem tudja megmondani, hány százalékos immunizálás kell a nyájimmunitáshoz? Ilyen szakvéleményt kéne nekem kérdőjel nélkül elfogadnom? Ami hetente változik? Nevetséges.

Apropó, immunizálás. Teljesen nonszensz, hogy a természetes immunitást egyszerűen nem veszik figyelembe. Az oltások kezdetén már kb.az ország fele átesett a covidon. De valahogy senkinek nem volt fontos, hogy ezt felmérje. Épp ellenkezőleg. Mindent megtettek azért, hogy ne derüljön ki és az immunis személyeket is oltsák, oltsák és oltsák. Miért?Nem, rohadtul nem érv, hogy a védettség nem tart örökké, mert az oltásé se. Sőt!

Valaki felhozta Kóbor János esetét. Emlékszel, hogy zajlott? Nem volt olyan média, ahol ne tették volna hozzá, hogy oltatlan volt.

Ugyanakkor mély fájdalommal közölték, hogy Az év mentőse (kb.30évvel fiatal fiatalabb volt, mint Kóbor) covidban elhunyt. Hallottad valahol, hogy 3 oltás után??? Persze, értem én, "hiabaszázalék", ugye csak "szinte biztos", hogy nem halsz meg covidban, ha beoltatod magad. Na, de ne vicceljünk már. Ha olyan rohadt fontos, hogy mindenki tudja, hogy X ember oltatlanul halt meg, legyen már olyan fontos az is, amikor y meg oltottan!

2023. nov. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
41%

#52

Nem AI-al beszélgetsz. De nyugodtan vitatkozz mondjuk a chat gpt-vel ebben a témában. És akkor gyere vissza a kiforrott ellenérveiddel. Azokkal szívesen vitatkozom, talán több ráció lesz bennük.

2023. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
0%

#53

"3 fiatalról tudok konkrétan, aki az oltás után szívproblémákkal kórházba került. A statisztikák szerint szerintem összesen nem jegyeztek ennyit. De ezt most tegyük is félre. Az ő korosztályukból nullát ismerek, aki covid miatt kórházba került. Véletlen? Igen, lehetne. De hogy van az, ha megkérdezel bárkit, hasonló adatokkal fog szolgálni. Ennyi véletlen a világon nincs! Miért kellett őket oltatni? Semmiféle veszélyt nem jelentett számukra a a covid."


Nekem meg 3 fiatal volt az ismerettségi körömben, aki meghalt covid-ban, valamint 4 idősebb (50-70-es korosztály). Valamint sógorom anyja és apja lélegeztetőgépre kerültek (50-60-as korosztály), de ők túlélték. Most ebből mi következik? Hogy mindenki meneküljön amerre lát? Nyilván nem. Fontos a saját tapasztalat, de általánosságokat levonni belőle a legtöbb esetben téves konklúzióhoz vezethet.


Nagyjából 2 millió ember életét mentették meg az oltások globálisan. Hogy ez sok, vagy kevés azt mindenki döntse el maga. Ez már egy sokkal érdekesebb vita lenne. Mennyi emberi élet az, amiért hajlandó egy társadalom áldozatot hozni és milyen áldozatokat? Lehet, hogy túlzás volt ez a mértékű bezárkózás? A Svédek csinálták jól? Milyen egyéni jogok csorbulhatnak egy demokráciában a többség javára? Milyen reformokra van szükség a közegészségügyi rendszerek megerősítése és a jövőbeli válságokra való felkészülés érdekében? Hogyan lehet csökkenteni a járvány okozta egyenlőtlenségeket és megosztottságot a társadalmakban?


Ez csak néhány kérdés a sok közül amiket érdemes lenne megvitatni. Sőt kellene is, mert valószínűleg nem ez volt az utolsó globális járvány a világon.


"Valaki felhozta Kóbor János esetét. Emlékszel, hogy zajlott? Nem volt olyan média, ahol ne tették volna hozzá, hogy oltatlan volt. Ugyanakkor mély fájdalommal közölték, hogy Az év mentőse (kb.30évvel fiatal fiatalabb volt, mint Kóbor) covidban elhunyt. Hallottad valahol, hogy 3 oltás után??? Persze, értem én, "hiabaszázalék", ugye csak "szinte biztos", hogy nem halsz meg covidban, ha beoltatod magad. Na, de ne vicceljünk már. Ha olyan rohadt fontos, hogy mindenki tudja, hogy X ember oltatlanul halt meg, legyen már olyan fontos az is, amikor y meg oltottan!"


Sajnos így működik a média. Ugyanez igaz a migrációra, meg kábé mindenre. Az egyik oldal alig várja, hogy megemlíthesse, hogy az illető migráns volt ha valami rossz dolog történt, a másik meg megtesz mindent, hogy egy szóval se említse. Persze ha valami jót tett az adott migráns, az más, akkor akik eddig elhallgatták, azoknak be kell számolni a származásáról is okvetlenül.

2023. nov. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
100%

#55:

És arra mi a válaszod (#53-nak is), hogy minden felelős (kormány, média stb.) nyomatta, hogy a nyájimmunitás miatt a fiatalokat is kell korlátlanul oltani? És valahogy nem tették hozzá, hogy maximum azokat kellene, akik veszélyeztetettek, mondjuk a túlsúlyuk miatt? Miért zsarolták az átesett/egészséges embereket azzal, hogy 1: elvesztik a munkahelyüket, 2: megölik a nyugdíjasokat, ha nem oltatnak?

2023. nov. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 scamdemic ***** válasza:
74%

Na, látom, valakinek nem tetszett az igazság, ezért törölte(tte) a válaszomat. Most nincs kedvem újra bepötyögni, úgyhogy röviden csak annyit:

COVID = Certificate Of Vaxxination IDentification.

Tehát amikor a COVID-ról mint betegségről vagy vírusról beszéltek, akkor egy nemlétező dologról beszéltek.

2023. nov. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
100%

#57

De azért remélem, hogy nem indultál el az igazolvány ellen oltatni, ugye? :D

Én amúgy végig k-val írtam, és nálam ezt jelenti: KOVID = KOronaVIrus-Dili

2023. nov. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
89%
Az egész egy nagy kamu volt. Ezelőtt se oltattam sose, ezek után sem fogok. Arra való az immunrendszerem, hogy megbírkózzon.
2023. nov. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 scamdemic ***** válasza:
87%

#58

Én már régóta be vagyok oltva hülyeség ellen, más oltás(ok)ra meg nincs szükségem.

2023. nov. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!