Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van aki még elhiszi a covidot...

Van aki még elhiszi a covidot és fél tőle még most is és megy oltásra? Létezik még olyan ember Magyarországon?

Figyelt kérdés

Én őszinte leszek, első perctől kamunak véleményeztem és egyetlen oltást se adattam be az egészet egy nagy f@szságnak tartottam és megfélemlítésnek. Ez a véleményem már akkor kialakult, mielőtt még Gődényék vagy bárki jött volna azzal, hogy kamu. Nélkülök született meg a véleményem és valahol igazam volt. Persze volt valami laborvírus, csak nem olyan veszélyes ahogyan azzal ijesztgették az embereket. Tudták ők azt, csak kellett pánikot kelteni és emberkísérletre sarkallni az emberiséget... már aki belement!

Én azt láttam, hogy nagyrészt azok haltak meg és lettek súlyos betegek, akik igazán féltek tőle. Szimplán psziché, mint mikor valakinek azt mondják, hogy na finom volt a kaja? Egészségedre mert most mérgeztünk meg te agyas... erre meghal az illető úgy megijed, pedig nincs is méreg benne, csak az ijedtségben hal meg. Létezik ilyen, az emberi psziché bármire képes.

Inkább erre tudok gondolni, más esetben meg az illető sanszos, hogy úgyis meghalt volna már valamiért hamarosan...lehet elöregedett, sok betegsége volt... az meg önhiba ha valaki eszi a sok cukros szart és utána jön egy vírus majd a leroncsolt szervezetével nem bír neki ellenállni és meghal miatta. Emiatt elítélni és visszatartani az egészséges és ellenálló embereket bűn volt, főleg gyerekeket. Máig életem legrosszabb emléke mikor maszkban láttam az embereket... szánalmas és beteges volt az egész.


Remélem nem fogják újra megszivatni vele az embereket. Máig isszuk a levét, azóta is tart a válság, 900 ft-ért veszem a kenyeret és a boltban amiért telekocsit hoztam ki 5-6 éve, ma már annyi pénzért jó ha tudok 5 tételt venni kajából.


2023. nov. 6. 20:56
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
10-es: még az SM-nek is van lelki oka. A félelem gátolja az immunrendszer működését, de úgy kb. az egész szervezetet blokkolja. Én se vitázok olyannal aki bevette egytől-egyig az egészet.
2023. nov. 7. 14:41
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

A "lelki okok" nem elhanyagolhatóak a betegségeknél, de legtöbb esetben sokkal kisebb a hatásuk, mint azt egyesek szeretnék. (Azért szeretnék, mert úgy azt hiszik, ha kiegyensúlyozottak, akkor elkerüli őket a baj és ez ad egyfajta megnyugvást, biztonságérzetet)

Vírusfertőzés esetén viszont kb nulla a jelentősége, olyan nincs, hogy elkapsz valamit, ami amúgy egy enyhe nátha lenne, de mivel félsz tőle, ezért belehalsz.

Ismert dolog a placebo, ismert dolog a szorongás szervezetre gyakorolt negatív hatása, de szerintem nem érdemes ezt ide keverni.

A covid egyátalán nem volt kamu, az, hogy születtek felesleges, egyenesen szar döntések már megint egy másik kérdés. Úgy kifejezetten a kötelező oltással én sem értek egyet, véleményem szerint az elsősorban az oltott embert hivatott védeni, bár ha sok súlyos beteg terheli az amúgy sem stabil ellátórendszert...az már nem magánügy.

Alternatív megoldási javaslat lehetett volna (bár nem túl emberséges): Akinek lett volna lehetősége felvenni az oltást, de nem tette, továbbá a covid következményeként súlyos szövődmény miatt kezelni kell ezután, azzal kifizettetik az ellátását.

2023. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
12: neked is kimosták az agyad, de rettegj és oltakozz még miatta 2055-ben is... további véleményem nincs hozzád, magamban megmosolyoglak az utolsó mondatod kapcsán. A karma majd visszaüt neked várd ki a végét, mert semmi közöd hozzá ki miért nem fog magába nyomni egy ismeretlek löttyöt. Mellékhatások miatt azóta is hullanak az emberek az nem tűnt fel neked gondolom... fizetessék ki veled majd ha az oltás mellékhatások miatt 5-10 év múlva kemóra jársz mert rákos leszel.
2023. nov. 7. 16:51
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Remélem csöppet sem zavart meg az a tény, hogy az oltást nem tenném kötelezővé, pont amiatt, mert aki nem akarja, kár erőltetni, mások élete engem nem különösebben érdekel ilyen formában. Azonban annak az esetleges következményeiért már akkor joggal vállalhatná a lehetőséget.

Persze egyébként én sem vezetném be az általam leírt "szabályt", ha lennék olyan pozícióban, azonban valami kompromisszumot mindenkinek kell vállalnia.


Anekdotákon kívül egyetlen egy bizonyítékot nem tudtok felmutatni arra vonatkozóan, hogy "hullanak" az emberek a mellékhatásoktól. A világ legmérgezőbb anyagainak a szervezetbe kerülése esetén is bőven vannak túlélők és idővel az is kiürül, de nyilván pár oltás fog 5-10 év elteltével rákot okozni, hogyne.


Nekem fiatalon már ígyis van egy elég komoly egészségügyi problémám és olyan immunszupresszáns szereket kell szednem, amik valóban okozhatnak súlyos mellékhatásokat, hosszútávon akár rákot is, szóval a karma már alapból bekaphatja :) Így mégkevésbé vagyok képes azonosulni azokkal a rettegőkkel akik félnek egy szuritól, aminek természetesen lehet mellékhatása, viszont rohadtul eltúlozzák és mindent arra fognak, mintha korábban nem létezett volna betegség.


Ettől függetlenül annyiban igazad van, hogy semmi közöm hozzá, hogy ki mit visz be a szervezetébe, még szerencse, hogy nem is különösebben érdekel.

2023. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetőséget, hanem felelősséget.
2023. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
76%

Mindenkinek joga van hülyének lenni, de a kérdező bántóan visszaél ezzel a jogával.

Akik az első hónapokban haltak bele - amikor még senki nem tudta, hogy a covid-ot eszik-e vagy isszák - nyilván azok is pszichésen rágörcsöltek arra, amiről nem is tudtak, ugye?

Ne zavarjon az a tény sem, hogy a fertőzöttek közül nagyobb arányban haltak meg azok, akik nem kaptak oltást. Biztos azok is rágörcsöltek. De ha egyszer ők ilyen rágörcsölős típus, akkor miért nem mentek oltatni? Ehh, sehogy sem jön ki, mi?

És akkor most jöjjön a dedós válaszod, 0 ténnyel, meg agymosás emlegetésével.

2023. nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
60%
Off: Tök jó az a hozzászólás, hogy gyakorolj önkritikát és ha valamihez nem értesz, akkor inkább ne szólj hozzá! Lol! Ember, ez itt a gyakorikérdések.hu! Ez max akkor lenne igaz, ha tudományos cikket vagy könyvet írna a hozzászóló a témában! Itt pont mindenki a saját álláspontját/tapasztalatát írja és ez lenne valahol az oldal értelme is. Innen látod, hogy az emberek csoportja egy megosztó kérdés kapcsán milyen arányban szakadnak ketté. Eldöntheted, hogy Te melyik oldallal értesz egyet és ez alapján véleményt formálhatsz.
2023. nov. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
69%
#17 Szerintem nem mindegy, hogy leírod a véleményed vagy ellenvéleményt nem tűrve állítasz totálisan ostoba dolgokat, mintha azok tények lennének. Utóbbit én károsnak gondolom.
2023. nov. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
30%
#18 Szerintem meg az a káros (de nem másra, hanem magadra nézve) ha makacsul ragaszkodsz a saját igazadhoz és olyan embert próbálsz meggyőzni vele, akinek más személyes tapasztalata van. Tényeket ebben a témában nehéz felhozni. Aki azt tapasztalta, hogy kihalt mellette több családtagja is, akár az oltások miatt, akár a vírustól, akár egyéb okból, annak más véleménye lesz, mint annak, aki úgy élte meg, hogy elment egy antianyag tesztre és ott derült ki, hogy már rég átesett a fertőzésen, így gyakorlatilag addig észre sem vette. Nem fogjátok meggyőzni egymást, hiába érvelsz tényekkel, hiszen mindkét esetben a saját mikrokörnyezetetekben gyűjtött egyéni tapasztalatok (nevezzük úgy: tények) alapján formáljátok a saját véleményeteket. Egyébként meg azt is nehezen fogadom már el, hogy tényeknek nevezzük a híradóban bemondott híreket. Lásd hanyatló nyugat, jobban élünk mint 4 éve, a magyar gazdaság szárnyal... sorolhatnám órákig.
2023. nov. 8. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

#19 Én mondjuk nem a mikrokörnyezetemből tájékozódom, az pontosan tudom, hogy hova vezet.

De tény, hogy egymást meggyőzni nem fogjuk.

2023. nov. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!