Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem lázasodom be soha?

Miért nem lázasodom be soha?

Figyelt kérdés

Alapvetően úgy gondolom, hogy nagyon jó immunrendszerem van, nem vagyok beteges és ha valamit el is kapok nagyon gyorsan túl vagyok rajta.

Na most, ami miatt aggaszt ez a “nincs lázam” dolog, hogy jelenleg tályoggal kezelnek, nagyon gyulladásban van, viszont ezt a szervezetem kb semmivel sem jelezte, “ csak” egy csomó jelent meg a mellemben, ami felszúrás után látszódott, hogy tiszta genny. Most is azt kérték, ha belázasodom menjek vissza…hát köszi! 😅


31/N


2023. nov. 10. 14:59
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
23%
Az, hogy valaki nem lázasodik be soha, az inkább az ellenkezőjét szokta igazolni, de alapvetően nem jelenthető ki, hogy emiatt lenne valakinek az immunrendszere rosszabb vagy jobb. Én pl. hamar be tudok lázasodni, de már több, mint 1 éve nem volt olyan betegségem, amivel otthon kellett volna maradni és 1-2 napnál tovább tartott volna. De ez jó inkább, ha ilyen a szervezeted,gondolom nem is kapkodod be össze-vissza a sok felesleges vitamint.
2023. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Táppénzen talán egyszer voltam covid miatt, de ott sem lázasodtam be, tényleg nem jellemző rám hogy beteges lennék. Szedek vitaminokat, bár javaslatra most visszább vettem, inkább csak a D-vitamint tolom.
2023. nov. 10. 15:51
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
45%
D-vitamin sokat számít, én is amióta szedem, nem igazán vagyok beteg.
2023. nov. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A láz nem jó a szervezetnek, hanem rossz. Az egy végső fegyver a kórokozók ellen, ha már az immunrendszer másképp nem képes legyőzni azokat. Szóval az a jó, ha láz nélkül meg tudsz gyógyulni.
2023. nov. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Tudom, hogy mikor, és mi tette tönkre a hőszabályozó központomat.

26 éves korom óta nincs lázam, még ha borzongok, minden nyűgöm van is, pár tizednyi hőemelkedés a maximum.

Mérd, a hődet, és borzongás, hőemelkedés esetén menj vissza!

2023. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!