Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki több mint féléve...

Ha valaki több mint féléve HIV fertőzött, annak a limfocita száma alacsonyabb lesz az átlagnál?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, h akkor lehet HIV-re gyanakodni,ha a limfocitaszám alacsonyabb az átlagnál. Magas limfocitaszám legfeljebb a fertőzést követő néhány hétben lehet,mint minden más fertőzés esetén is, utána viszont ha a HIV vírus elkezd terjedni akkor elkezdi elpusztítani a limfocitákat,így akinél több hónapja fennáll, ott jellemzően alacsony érték lesz a limfocitaszámnál. Ez igaz?

Ill. mi a helyzet a neutrofil granulocitákkal. Ha neutrofil granulocita normál de viszonylag alacsony értékű(42%),limfocita meg magas(48,5) az mire utalhat?



nov. 13. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne ezt nézd... Csináltass tesztet, ha pedig valakinél felmerül a HIV-fertőzöttség gyanúja, ne feküdj le vele negatív teszt nélkül (megfelelő ablakperiódus után), lehetőleg sehogy.


Nekem volt ezzel nagyon kellemetlen élményem, az első barátom konkrétan az arcomba hazudta, hogy véradáson szűrték, papírt persze sosem láttam. Szerencsére semmi bajom nem lett, de azóta rájöttem, hogy aki nem hajlandó a tesztre, az nem érdemli meg, hogy hozzám érjen.

nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyénileg reagál mindenki szervezete. Van akinek már fél év után elkezdi kiütni az immunrendszerét más meg 15 évig tünetmentes (de attól már hordozó és át tudja adni!!!).

A limfocitaszám ezer okból változhat. Ha bizonytalan vagy a fertőzöttséged illetően akkor menj el tesztelni! Vannak teljesen anonim tesztállomások is.

nov. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Inkább elmentem most, és teszteltem magam, negatív lett szerencsére.
nov. 17. 10:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Szuper vagy, nagyon örülök neki! :)) (1-es vagyok.)
nov. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!