Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez egy szemölcs?(KÉP)

Ez egy szemölcs?(KÉP)

Figyelt kérdés

[link]


Ma vettem észre de nem vagyok szakértő



dec. 6. 00:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Menj el orvoshoz.
dec. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szívesen de még sok idő míg eljutok, nehéz beutalót kapni, hetekbe is telhet. Magyar egészségügy...
dec. 6. 00:47
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Egy szép, emberes szemölcs.
dec. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
Én ugyan nem vagyok orvos, de nekem nem tűnik annyira vészesnek. Én biztos, nem mennék miatta orvoshoz. Mintha száraz lenne a bőröd. Én talpra való szérumot használok (feet up advanced az oriflame-től), remekül puhítja a bőrömet. (De úgy is tudom, le leszek pontozva az otthoni technikától, azért hátha segít neked is).
dec. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Annak tűnik... fáj is?

Megpróbálhatsz a patikában venni ecsetelőt rá, és a kezeléssel párhuzamosan kérni időpontot, bár a bőr- és nemibeteg gondozóban pl. szerintem időpont nélkül is fogadnak, meg léteznek magánorvosok is.

Ha fájni kezd, akkor biztos minél előbb mennék, főleg hogy lehet sebeszi eltávolításra lesz szükség, és az sem megy azonnal.

Nekem volt a sarkamon hasonló, mindenféle kezelésre jártam vele, mire elmúlt, szerencsére legalább nem fájt.

Arra viszont vigyázz, hogy ha reszelgetnéd vagy mással piszkálnád, nehogy megsértsd, mert engem anno figyelmeztetett a doki, hogy a vérrel gyönyörűen szét tudom szórni az egész talpamon, ha nem vigyázok...

dec. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha fáj, tényleg érdemesebb inkább orvoshoz menni. (4. voltam)
dec. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hát most a zuhany alatt kezdett fájni mert forró vízzel fürödtem, tegnap nem volt semmi.

Elképzelhető hogy a jégkorcsolyán keresztül kaptam el?

Tavaly odaadtam valakinek, azóta nem vettem fel, egy évig életben maradhatott a talpán? Vagy nem tudom.

dec. 6. 01:08
 8/19 anonim ***** válasza:

Arra hirtelen nem találtam a neten infót, hogy meddig él meg fertőzött felületeken a szemölcs vírusa (leggyakrabban HPV).

Azt viszont el tudom képzelni, hogy olyan, mint a candida, hogy már korábban megfertőződtél, csak nem okozott tünetet, most viszont valamitől legyengült az immunrendszered, azért most jött ki.

Mindenedetre ha eljutsz dokihoz, erre is rákérdezhetsz, és azt is meg kellene tudnod, hogy ilyen gyanú esetén mivel tudsz hatékonyan fertőtleníteni mondjuk egy lábbelit.

Bár ugye zoknin keresztül a lábgomba se nagyon terjed, ezért inkább gondolnék uszodára, hisz a víztől felpuhult, fedetlen bőr fogékonyabb a fertőzésekre.

dec. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Magándokihoz menj el vele, nekem az segített. Az állami nem ért semmit, hallod arckrémet írt ki a szemölcsre.
dec. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

ezt úgy hívják, hogy TYÚKSZEM.

van rá tapasz.

dec. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!