Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hány fokon mossak, hogy...

Hány fokon mossak, hogy betegség után a bacik és vírusok elpusztuljanak ruhából?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Férjem beteg volt a napokban, valami vírus fertőzést szedett össze.

Tegnap óta már nincsenek tünetei, ezért ha ma is jól lesz már kimosnám a lepedőket, ágyneműt, valamint a pokrócokat, amiket használt.

Sajnos olvastam, hogy min. 60 fokon kellene mosni ilyenkor. Mi van akkor, ha a textilek címkéjén alacsonyabb a megengedett fok? Vagy ti ilyenkor hogy szoktátok ezt csinálni?



dec. 10. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem tök mindegy,nem valószínű, hogy azután fertőzne.
dec. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Ilyenkor az van, hogy nem moshatod, de amúgyis inkább 90 fok ajánlott. Klóros vízbe beáztatod előtte és utána mosod ki az is jó, ha az anyag bírja. Vagy kimosod és utána kivasalod, bár a pokrócot nem fogod tudni.
dec. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
A legmagasabb hőfokon, ami a címke szerint megengedett. Ha ez 60 fok alatt van, akkor az öblítő helyett adagolj fertőtlenítő mosószeradalékot (pl. Sanytol), vagy kapcsold be a mosógépen a gőzprogramot (ha van ilyen rajta), az is fertőtlenít. Én mindig így mosok (akkor is, ha nem vagyok beteg).
dec. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Adj hozzá fertőtlenítő adalékot.
dec. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Beszerzek ilyen fertőtlenítő mosószert akkor, a Sanytol-os tökéletes is lesz szerintem, és 40 fokra bedobom őket.

#1 Az a baj, ezek a vírusok nagyon makacsan megmaradnak a textílián még napokig, szóval muszáj kimosni. Az egész lakást ki fogom almolni, mert 1 heti betegség gyűlt itt össze.

dec. 10. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

5.

A virus a legérzékenyebb a kettő közül, a korona már szobahőmérsékleten elpusztul szappanos vízzel.

dec. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6

Az a baj, hogy ez valószínű calici volt. A legellenállób kis rohadék :D ez napokig vígan eléldegél.

dec. 10. 12:58
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
30%
Mi a ménkűnek akarod fertőtleníteni a gönceit? Őt már nem fogja megbetegíteni, és te is csak jól jársz, ha most ismerteted meg az immunrendszeredet vele. Régen túlhaladott álláspont, hogy a megelőzés a legjobb orvosság.
dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8

Jaa értem, igaz. Akkor mától fogva meg sem állok napi 5 doboz cigiig, hátha jön egy kis tüdőrák.

Bocs, de jobban jártam így.

dec. 16. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!