Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az igaz, hogy a fokhagyma...

Az igaz, hogy a fokhagyma antibakteriális hatású a szervezetben, vagy ez csak egy legenda?

Figyelt kérdés
Mi az igazság, valaki tapasztalta már, hogy nem kapott el betegségeket fokhagymakúra közben?

dec. 17. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt hallottam, olvastam, anyám mondogatta mindig.Hogy milyen valós alapja van azt nem tudom meg mondani nem eszek minden nap fokhagymát de hetente szoktam fogyasztani mert szeretem. Sütőbe berakom olivaolajjal majd kenyérre kenem.
dec. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De ezen kívül szedek multivitamint, zöldségekben, gyümölcsökben gazdag ételeket fogyasztok nem vagyok sosem lázas vagy nagyon beteg, kisebb megfázás/torokfájással letudom a dolgot főleg ősszel/ télen amikor taknyos az idő is.
dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Nagymamám szedte. Aktív volt, nem nagyon volt beteges.
dec. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Papám szinte mindennap evett. Sose volt lázas beteg.
dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Igen, igaz
dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
Legenda. Sosem tudtak bizonyitani, es egyre tobb kutatas mutatja, hogy nincs alapja.
dec. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki minden nap megeszi egy fokhagymát, annak nem megy a közelébe senki, így nem fertőzik le. A viccet félre téve, a fokhagyma egészséges, főleg a szív és érrendszerre, az illóolajok révén van valamennyi hatása a kórokozókkal szemben, de ez nem jelenti azt, hogy a ki rendszeresen fogyasztja, az soha nem kap el semmit.
dec. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van antibakteriális+virális hatása.

Az nem azt jelenti h egy tüdőgyulladásnál ne menj orvoshoz csak zabálj fokhagymát.

Szkeptikusok, ha egyes növények rendkívül kis mennyiségben halálosak, akkor azt esetleg el tudjátok képzelni, hogy más élettani hatásuk is lehet...?

Illetve kapkodjátok csak szorgosan a pirulákat, valamiből a gyógyszeripar is meg kell éljen.

jan. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!