Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Füldugulás, mit csináljak?

Füldugulás, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Beteg voltam a héten, semmi extra, csak az orrom folyt, se rossz közérzet, se laz, se köhögés. Ma reggel ébredés utan észleltem, hogy a bal fülem eldugult, ami azota sem mult el egy pillanatra sem. Korhazat nem erem el, háziorvos nem veszi fel, magan fül-orr-gegeszeknek is akiket talaltam januárra van idopontjuk. Megijedtem, ez normalis a nátha, megfazas esetén? Várják par napot hatha elmulik, vagy menjek surgossegire (bar ott nem hiszem, hogy ellatnak…). Egyenlore nem faj, csak kellemetlen…

dec. 22. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Melegitsd [link]
dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán csak a betegséged szövődménye,és elfog múlni.
dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fülkürt hurut szövődményként, tessék orrcseppet használni, az segít a kidugulásban.
dec. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erre való a nyálkahártya-lohasztó orrcsepp vagy spray. Bármelyik patikában kapsz, a patikus is tud segíteni. Az ún. Eustach kürt a megduzzadt nyálkahártya miatt beszűkült, eldugult, az okozza a kellemetlen érzést. Az orrspray lelohatszja a nyálkahártyát, így a fülkürt újra átjárható lesz.


Ha fájni kezdene a füled, azonnal telefonálj az orvosi ügyeletre (sima háziorvosi ügyeletre). Ma már ezt általában nem a fül felszúrásával, hanem antibiotikum+fájdalomcsillapító+nyálkahártya lohasztó adásával kezelik, elvileg így jobb a dobhártyának. De ha ez bekövetkezik, akkor orvossal kell beszélned, egyrészt mert neki kell felírni az antibiót, másrészt mert ilyen esetben ne laikusokra hallgass. Viszont ne halogasd a dolgot tényleg ha fájni kezd, az egyik rokonomnak nem megfelelően kezelt középfülgyulladás miatt lebénult a fél arca (szerencsére csak átmenetileg).

dec. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fáj is?

Ha nem fáj akkor nincs semmi baj. Vagy el fog mulni vagy csak a fulzsir tomiti el es ful orr gegeszeten kimossak

Ha faj akkor lehet gyulladas az nagyobb baj

dec. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!