Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Létezik hogy az alkohol "...

Ultraboy kérdése:

Létezik hogy az alkohol " gyógyít"?

Figyelt kérdés

Napokig lázas, beteg voltam amikor tegnap megittam egy kupica pálinkát és egy sört. 1-2 óra elteltével éreztem hogy kezdek jobban lenni, és mára teljesen elmúlt, semmi bajom :)


Tehát mi olyan folyamatokat tud beindítani az alkohol, ami gyógyhatással tud lenni egy náthás szervezetre?


jan. 9. 19:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Aki alkoholista, annak esetleg.
jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Vîz , a folyadék tea kell a vesemáj tisztulasahoz . Akik kiszáradnak azoknak egy egy pohár tea két narancs csodat tesz . Az alokohol fertőtlenít es a mézpropolisz eseten csak ez tartja sterilen .
jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
Létezhet, a fertőtlenitő hatása nekem is működött!
jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Röviden: nem.
jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Semmilyen bizonyíték nincs rá. Véletlen egybeesés, vagy placebo hatás lehetett.
jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

lehet, hogy véletlen egybeesés, a láz pont napokig szokott tartani. Eleve ha már sört volt kedved inni, már nem lehettél olyan beteg..

De amúgy nekem az 1 hónapja tartó post-covidomat egy alapos bekúrás hozta helyre

jan. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kismértékben orvosság, nagymértékben méreg.
jan. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6os

Igen lehet hogy véletlen volt nálam de nálad viszont tuti gyógyított :D

jan. 10. 13:11
 9/17 Phoney ***** válasza:
47%

Egy (talán nem is kimondottan ritka) esetben képzelhető el, amikor azért betegszel meg, mert szomatikus (azaz pszichés) okokból gyengül le az immunrendszered, és szükséged van vagy egy minimális ellazulásra/szorongásoldásra, vagy csak valami jelképes "gyógyszerre", placebóra, amivel "engedélyezed" maganak a gyógyulást.


A töményszesz azért volt jól dokumentáltan a történelem egyik legsikeresebb "placebo-csodaszere" kb. az 1200-as évektől, mert bár közvetlen fiziológiai gyógyhatása semmi, de az ember érzi, hogy "csinál valamit", csíp is, fura ízű is, bódít is, így eszményi placebo-szer.


Hogy a "fertőtlenítő hatása" gyógyítana, azt csak a népi vaslogika okoskodta ki magának magának a középkori/újkori csodaszer-szerep és a modern, külsőleges fertőtlenítő-szerep kombinálásával.

jan. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hmm, ez jó amit írsz, teljesen igaz


Köszi

jan. 10. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!