Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért fázik meg az ember ha...

Miért fázik meg az ember ha vizes hajjal kimegy a házból?

Figyelt kérdés
A mechanizmus érdekel. Mi történik ilyenkor az emberben?
jan. 15. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A párolgáshoz hő szükséges, és azt a testből vonja el a párolgó víz.
jan. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zcom09 ***** válasza:
92%

A megfázásnak nincs közvetlen kapcsolata a hideggel. Nem attól leszel beteg mert hideg ér.

Viszont a hideg miatt összeszűkölnek az erek, és lassul az immunválasz, valamint a testnek több energiát kell fordítania a testhő fenntartására.

Így összességében a hidegben kitettebbek vagyunk betegségekre.


Attól hogy vizes hajjal mész ki attól nem fogsz megfázni. Sokszor van olyan hogy az ember elkap egy betegséget, de teljesen tünetmentes marad és kigyógyul belőle. Mivel a szervezet időben elkapja. Ha éppen egy ilyened van az talán elősegítheti hogy rendes betegség legyen belőle. De a legtöbb esetben nem lehet direkt megmondatni hogy milyen befolyások miatt lángol fel egy betegség.

jan. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 2-es írja.

Ez egy a nagyanyáink-nagyapáink legendái sorozatból. Egy polcra kell tenni a "minden nap kell enni főtt ételt", "ruhát nem teszünk kárpitozott bútorra" és a "pálinka felmelegít" hiedelmekkel.

jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Hollandiában pl teljesen megszokott dolog vizes hajjal kimenni a hidegben és a felfázás fogalmát se ismerik. Én is megmosolygom, amikor ilyeneket mondanak otthon, hogy ne rohanjak ki 1 percre valamiért az udvarra pólóban, mert megfázom tőle. Mindeközben pár országgal arrébb az emberek jégfürdőket vesznek télen rendszeresen a szabadban. :)
jan. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fejbőr fázik meg.
jan. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Én sosem szárítom meg hajmosás után és van amikor úgy megyek le utána a boltba, még egyszer sem lettem beteg.
jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugy van ahogy a 2-es irja. A hidegnek koze sincs a megfazashoz, az immunrendszert picit legyengiti. A torkodban vannak peldaul bakteriumok tomkelege, ha azokat nem tudja rendesen kiiktatni a torkodbol akkor elszaporodnak es akkor jon a fajdalom, gyulladas.


De a hideg onmaga nem okoz megfazast. Sokszor mondjak, hogy kimentek a hidegre es megfaztak (annak ellenere, hogy rendesen feloltoztek). A legtobb ilyen eset az az, hogy 10 percre kiment a szabad levegore, majd felszallt a futott villamosra vagy buszra, esetleg a metroaluljaroba ment, aztan talakozott X-el egy plazaban majd szetvaltak utjaik, megismetlodik a hazamenetel utja, es 3 - 4 nap mulva faj a torka es folyik az orra. Es azt mondja megfaztam. Nem fazott meg, hanem telen, amikor mindenki beteg es hordozza szinte az egyik fertozestol a masikat, o is elkapta a buszon, a metron, a villamoson, a plazaban. Es megfertozodott. Ez elofordulhat nyaron is akar.

jan. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6.

De azért biztos jó érzés, mikor a -3 fokos szél beletúr a hajba.

Sosem értettem miért jó vizes hajjal mászkálni, lefeküdni(!) aludni stb? Nyilván nem fázik meg az ember, de hogy fázik tőle a feje az biztos és az nyár kivételével nem kellemes.

jan. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
#8:Engem ez nem zavar, nekem ez nem probléma. A miértre a válasz meg az, hogy a franc tudja miért kell így kimenni a hidegre, csak, nem tudom, így alakul.
jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!