Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » “Nemi beteg gondozás preventív...

“Nemi beteg gondozás preventív jelleggel” után véradás?

Figyelt kérdés

2013-ban nemi kapcsolatom volt egy igazoltan syphilises férfival. Akkor behívtak engem is a helyi nemibeteg gondozóba, ahol szerológiai teszteket(syphilis, HIV, HBV, HCV) végeztek. Minden eredményem negatív lett, azonban preventív jelleggel kaptam akkor egy penicillin injekciót és egy éven át 3 havonta volt szerológiai vérvételem. Természetesen negatívak voltak, a gondozásomat 2014-ben lezárták.

Most úgy hozta az élet, hogy irányítottan szeretnék vért adni, viszont az orvos kapásból elhajtott, hogy nemi beteg gondozott nem lehet donor.

Ezt nem értem, ha csak preventív jelleggel vettem részt az egészen és mindenféle tesztem negatív, akkor miért is vagyok alkalmatlan vért adni?



jan. 21. 21:16
A kérdező szavazást indított:
Hasonló helyzetben adtatok már vért
Kizárt, hogy valaha vért adhassak
5 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
És van arról papírod, hogy preventív jelleggel voltál kezelve?
márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Természetesen minden ambuláns lap rendelkezésre áll.
márc. 4. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!