Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 3 napja köhögési rohamok...

3 napja köhögési rohamok gyötörnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 4 nappal ez előtt kezdődött a munkahelyemen.

Köhögtem, és folyt az orrom. Tegnap, és előtte olyan köhögési rohamok voltak, hogy egy szál cigit nem tudtam elszívni. De még most sem. Ahogy bele szívok, már kezdődik is a nagyjából 20-30 másodperces köhögési roham ami elég erőteljes. Olyannyira, hogy már izomlázam van mindenhol. Lázam nincs, fejem nem fáj, és semmi egyéb bajom nincs ezen kívül. Orvoshoz hétfőn megyek, mert szabadságon van. Mit vásároljak a gyógyszertárban ami jó lehet erre? Vettem Libexin gyógyszert ami köhögéscsillapító, de nálam szart sem ér pedig 3 at vettem be egyszerre ahogy írja is. Mit ajánlanátok? Persze ami nem kerül 10 ezer forintba. Előre is köszönöm.



jan. 26. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Tuberkolózis. Karantén!!!!
jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1/ Most így utána olvasva ez nem valami biztató. Pláne ha tovább adtam 20 embernek.
jan. 26. 09:45
 3/5 A kérdező kommentje:

Neocitrán, Acc, Herbal Swiss? Ezek használnak? melyikkel próbálkozzak?


A TBC-nek csak 1 jele van nálam, a köhögés.

Nem vagyok fáradt, nem vagyok kimerült, és lázam sincs.

Étvágyam van, eszek rendesen, és nem fogyok folyamatosan.

jan. 26. 10:46
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem covidos vagyok. Nem érzem annyira az ízeket mint pár nappal korábban. Aki volt már covidos annak mennyi időbe telt míg elmúlt? Mikor érezte az ízeket ugyan úgy mint előtte?
jan. 26. 14:37
 5/5 anonim válasza:

A köhögés ellen házilag hatékony lehet a méz fogyasztása. A méz rendelkezik antibakteriális tulajdonságokkal, és az egyik leghíresebb köhögéscsillapító hatóanyagként is ismert, emellett használható torokfájás enyhítésére is. [link]


Néhány éve született USA-beli vizsgálat arra mutat rá, hogy a méz legalább olyan hatásos lehet a száraz köhögés enyhítésében, mint a szintetikus patikaszerek. Ráadásul a méz nemcsak enyhíti a száraz köhögést, hanem abban is segít, hogy pihentetőbb legyen az alvás az ingerköhögéses időszakban.


[link]



Egy új tanulmány szerint a méz hatékonyabb lehet a vény nélkül kapható gyógyszereknél a köhögés és megfázás kezelésében. Kihirdették a brit Oxfordi Egyetem tanulmányának eredményét. A kutatások azt mutatják, hogy a méz a hagyományos, vény nélkül kapható gyógyszereknél hatékonyabban enyhíti a megfázás és az influenzaszerű tüneteket, és biztonságosabb, olcsóbb és könnyebben beszerezhető alternatíva lehet az antibiotikumokkal szemben.



A kutatók arra kérik az orvosokat, hogy fontolják meg a méz ajánlását az antibiotikumok felírása helyett. Az antibiotikumok túlzott használata mellékhatásokhoz és antibiotikumokkal szembeni rezisztenciához vezethet.


A mézet régóta használják népi gyógymódként a köhögés ellen. Azonban nem végeztek célzott kutatást a gyakori betegségek kezelésében való hatékonyságáról.


Az Oxfordi Egyetem kutatói meglévő bizonyítékokat elemeztek arra vonatkozóan, hogy a felső légúti fertőzések tünetei hogyan reagálnak a mézre. A méz hatásosabbnak bizonyult a felső légúti fertőzések tüneteinek enyhítésében, mint a hagyományos kezelés.



Forrás: A méz hatékonyabb lehet a vény nélkül kapható gyógyszereknél a köhögés és megfázás kezelésében, a CNN News brit tanulmánya


[link]


Gyógyszertárat felejtsd el, a propolisz verhetetlen a légúti problémákban és sok másban!!!

jan. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!