Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire kellene komolyanvenni...

Mennyire kellene komolyanvenni a tetanusz oltást? Állítólag mindenhol jelen van de az oltás csak 10 évig véd! Ez igaz?

Figyelt kérdés

febr. 5. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell komolyan venni, ha nincs olyan napi tevékenységed, ahol komoly lenne a veszély.


Pl. ha kertészkedsz, állandóan túrod a kezeddel a földet, akkor azért vedd komolyan. Ha olyan helyen dolgozol, hogy nagy az esélye, hogy rozsdás szögek állnak beléd, akkor is vedd komolyan. De múgy ne.


(Biztos, hogy 10 évig véd az oltás? Nekem kevesebb idő rémlik...)

febr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyit írnak az oltóközpontnál...
febr. 5. 15:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
10 év, de ha olyan sérülés ér, ami veszélyt jelent rád, akkor 5 év után, de van ahol 3 után is adnak újat.
febr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3%
aki nem oltat az meghal ( covid) aztán mégsem haltak meg . lehet vannak érzékenyebb emberek de itt vidéken az emberek 90% még nem is halott hogy valós veszély ez a tetanusz nélküliség .
febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es: "ott vidéken" ha belédáll egy rozsdás szög és bedagad a karod, akkor az orvos elsö lendületbnöl beléddöfi a tetanuszt
febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is már vagy 20 éve lettem ellene beoltva..
febr. 5. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!