Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az új covid produkálhat...

Az új covid produkálhat szerintetek orbánc - szerű tüneteket? Ha nem, akor mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
A tüneteim: Hasmenéssel, torokfájással, erős orrfolyással kezdődött. 1 hét után elmúlt a hasmenés. Az orrfolyás is elmúlt, de már az első napon öklömnyire bedagadt az orrom, és sebes lett. Annak dacára, hogy szinte nem is fújom. Minden nap 100 % lecserélődik az orromon a bőr, és másnapra újból lehámlik. E miatt piros. Ha bekenem valamivel, utána piros, és azt orbáncnak hiszik. Láz nincs, és nem volt még hőemelkedés sem. Gyerekkorom óta azt verték belém, ha nincs láz, az nem betegség. Kértem időpontot fül-orr-gégészetre. Ha élek addig, akkor majd kiderül mi lehetett a bajom? Ha nem kaparnám le a hámlást, akkor piros sem lenne. Csak ödémás, dagadt.

febr. 27. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a covidtól van, az biztos. Minél előbb lásson orvos!
febr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amikor októberben az orbáncra írták rá a penicilint, akkor is csak a pirosság múlt el, a hámlás és a kisebesedés nem. Akkor a bőrgyógyász azt mondta, menjek el a fül-orr-gégészetre. Azután karácsonyra elmúlt, de idén az unokák hazahozták a náthát az iskolából, és nálam is újra kezdődött az egész. Mivel teljesen láztalan vagyok, ki fogom bírni hétfőig. A fül-orr-gégész is felírhatja a penicillint, ha ez egyáltalán orbánc. Vagy esetleg továbbküld. Addig is kenegetem Bepanthennel.
febr. 27. 20:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Már csak ég az orrom, és egyáltalán nem folyik. Az orbáncon és a leprán kívül mi okozhatja azt, hogy valakinek tiszta seb az orra? Semmi más tünet nincs már. Elég kellemetlen, mert nagyon égnek, viszketnek a sebek, de csak ennyi.
febr. 27. 20:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Esetleg ekcéma?! De nem vagyok orvos, ehhez viszont az kell.
febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elmentem a háziorvoshoz, mert nagyon fájt,égett, feszült. Kaptam egy sürgős feliratú beutalót a bőr klinikára, ott írtak rá gyógyszert. Majd a fül-orr-gégészeten fogom kérni, hogy végezenek allergia tesztet, ezzel az ekcéma kontra arcüreggyulladás kérdést is megválaszolják. Köszönömm annak, aki hozzászólt.
febr. 28. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!