Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek körömba ellen?

Mit tegyek körömba ellen?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, 15 éves korom óta körömgombával küzdök. Már megjártam bőrgyógyásztól kezdve a pedikűrösig. A bőrgyógyász beküldött gombát kitenyésztetni laborba de nem sikerült sajnos, de felírta a terbisilt amit vegig szedtem max ha elfelejtettem akkor nem. Tavaly óta pedikűröshöz járok mert lánykén ez kicsit sok a lelkemnek… Valaki aki hasonlóval szenved. A lézeres körömgomba eltávolítás megéri? Más ötletem már nincs, cukorbetegséggel ijesztgettek egyszer pedikűrösnél, de mindig jó a cukrom a laboron…😭 Rettentően önbizalomromboló, egész nyáron csináltatnom kell hogy elfedjem nyaraláson és strandon.., grapfruitmag kivonatot is szedtem már

márc. 5. 13:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
van szaga is?
márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A szájon át szedhető gombaellenes készítményt a lenövésig kell szedni, vagyis fél-egy évig, kombinálva ecsetelővel. A lézerre a bőrgyógyász azt mondta, ártani nem árt, de nincs bizonyíték a hatásosságára, de azt is hosszú távon kell alkalmazni.

És ha egyszer már volt körömgomba, akkor bármikor visszatérhet, nagyon kell figyelni, hogy időben el legyen kapva, amikor még könnyű kezelni.

márc. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nincs bizonyított hatása, de ha van rá pénzed kipróbálhatod. Teafa olaj is jó rá elvileg. Ha használsz lábsprayt, krémeket a lábadra, akkor hagyd abba, attól is lehet.
márc. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Le kell festeni.
márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es azzal hogy elfedem a problémát nincsen megoldva, a körömgomba ha eldurvul káros…
márc. 5. 20:04
 6/12 A kérdező kommentje:
Teafa olajat próbáltam évekig de csak megmarta vagy teljesen kifehérítette sajnos nem vitte le. Azert is érdekelne a lézerrel a tapasztalat mert feleslegesen nem akarom erre költeni az ösztöndíjam🥲
márc. 5. 20:05
 7/12 anonim ***** válasza:

4.

Hogyan durvul el? A körömgomba esztétikai probléma, ezen kívül nem okoz semmit. Ha nem látható, azzal a probléma 99%-ban meg van oldva.

márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hogy ha nem kezeled egyáltalán nem egészséges és bekerülhet a véráramba is meg stb. Amúgy meg nem elég elfedni mert nem akarok megvastagodott körmöket meg stb…
márc. 5. 20:26
 9/12 anonim ***** válasza:
7: az megvan, hogy bizonyos gombatípusoknál a köröm deformálódik? Lehet festeni, de messziről látszik, hogy gáz van vele.
márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8. Mi kerül a véráramba? Ezek gombák.
márc. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!