Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Belenyúltam egy rozsdás éles...

Belenyúltam egy rozsdás éles tárgyba a kézfejemmel, de csak felületi kis sérülést okozott, nem is vérzett. Így is kell a tetanusz?

Figyelt kérdés
Csak egy kis bőrréteg sérült meg látszólag.

ápr. 8. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Orvos válaszol. Nézesd meg. Ma történt?
ápr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ma történt.
ápr. 8. 14:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi szükség rá.
ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

A jó hír, hogy csak városi legenda a rozsdás tárgy okozta sérülés és a tetanusz közötti összefüggés. A rossz hír, hogy bármilyen sérüléssel bekerülhet a szervezetbe a tetanusz kórokozója, ami egy baktérium.

Újabb jó hír, hogy főleg földnek vagy trágyának kell a sebbe kerülni a fertőzéshez, ami egyébként évente néhány esetben fordul elő csak Magyarországon.

Egy seb elfertőződhet egyéb kórokozók miatt is, de a felületi sérülések nem vészesek, az immunrendszer teszi a dolgát. Tisztítsd ki, kötözd be, tartsd szemmel. Akkor kell orvoshoz fordulni, ha láz, hidegrázás, szapora légzés, levertség, a seb erős váladékozása jelentkezik, vagy a seb rossz szagot áraszt.

ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ez nem a földben volt, vagy nem érintkezett virágfölddel, akkor nem kell tetanusz, az anaerob baktérium, levegőn nem él meg.
ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*nem kell tetanusz injekció
ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
10 évente eleve ajánlott egy emlékeztető tetanusz oltás, emiatt nekem felületi sérülésre is adtak.
ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én gyerekként homokozóban üveggel szétvágtam a lábamat és soha nem kaptam Tetanuszt. Arra kell figyelni, hogy gyorsan ki legyen tisztítva és 24 órán belül begyullad-e.
ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg volt olyan, hogy horog átment az egyik ujjamon.
ápr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!