Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitöl alakul ki a pajzsmirigy?...

Mitöl alakul ki a pajzsmirigy? és mivel lehet kezelni ha külsö a pazsmirigy?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez most ugye vicc??

A pajzsmirigy még az anyaméhben kialakul.Ez egy hormont termelő szervünk.

2009. jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
én a pazsmirigy gyuladásrol beszélek
2009. jan. 7. 11:22
 3/12 anonim ***** válasza:

Mitől alakul ki a pajzsmirigy? és mivel lehet kezelni ha külső a pajzsmirigy?


akkor olvasd el a kérdésed.


Magának a gyulladásnak sok oka lehet.

2009. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hormonális oka van, úgyhogy ebből következőleg hormonterápiával lehet kezelni. A pajzsmirigy-hormonok mennyisége nem megfelelő.
2009. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha leírnád panaszaidat bővebben akkor többet tudnék segíteni. Ha vérképet csináltak, akkor a tsh-t, t3 és t4-et is elmondod, akkor átláthatóbb lesz minden.
2009. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
sziasztok 6 honapja szültem és az egyik nap arra lettem figyelmes hogy egy toka szerüség van a nyakamon, nem foglakoztam vele és mások monták hogy mennyek dokihoz mert ez nem háj hanem pajzsmirigy gyuladás. hát elmentem és megnézet az orvos annnyit mondot hogy diétázak fogynom kell és áprilisban mennyek vissza és akkor csinálnak ultrahangot ez volt december elején probálok fogyni de nem megy szerintem ettöla a pajzsmirigytöl. én arra lennék kiváncsi mitöl jött ez ki rajtam lehet hogy a hizás ? 85 kg voltom amikor terhes lettem most meg 104 kg vagyok szülés után nem ment le rollam semmi söt hiztam
2009. jan. 8. 07:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Jól gondolod, hogy a pajzsmirigyproblémák okozhatnak indokolatlan hízást / fogyást. Kérj vérképet, nézzék meg a hormonszintjeidet. Milyen orvosnál voltál? Én váltanám azt a dokit, aki pajzsmirigyproblémást elküld azzal hogy fogyjon...
2009. jan. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A terhesség alatti hormonváltozások és a szülés utáni hormon változások kihozhatják. Szoptatsz még?

Akkor nem fogyózhatsz.

Diet.

2009. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A 4. válaszoló vagyok. Hypothyreosisod van valószínűleg, kis apró göbök okozzák valószínűleg a pajzsmirigy megnagyobbodást. Emiatt nem fogysz. A hypothyreosis azt jelenti, hogy a pajzsmirigyed alul működik, ennek következménye, hogy elhízol. AZONNALI VÉRVÉTEL SZÜKSÉGES ÉS BEUTALÓ AZ ENDOKRINOLÓGIÁRA. Ultrahangra és izotópos vizsgálatra is szükség lesz valószínűleg, gyógyszeres kezelésre. Szülés után előfordul, hogy pajzsmirigyproblémák jelentkeznek.

Ha a háziorvosod nem küldd tovább, akkor menj másik orvoshoz, fontos, hogy minél előbb lásson egy endokrinológus! Azt kérdezném még, hogy alacsony pulzust ill. alacsony vérnyomást észleltél-e magadon?

2009. jan. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Továbbá egyél jódozott sót, és lehetséges, hogy jódhiányod is van. Még az előző válaszoló voltam.
2009. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!