Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 15 éves vagyok és reggeli...

15 éves vagyok és reggeli után meg lett mérve a cukorszintem és 7,2 volt! Ez azt jelenti hogy cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, még nem jelenti azt. Éhgyomorra mérd, és ha többször is magas eredményt kapsz, akkor érdemes beszélned a háziorvosoddal. Amúgy ha csak ennyi, azon valószínűleg kis diétával + mozgással lehet segíteni.
2010. dec. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Étkezés után mennyivel lett ennyi?

Mindenképpen el kéne menned vele orvoshoz.

2010. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Oriflame Fruzsi válasza:
Étkezés után mindenkinek magasabb a cukra,igy ez nem hiteles eredmény! A cukrod éhgyomorra mérd meg, hogy pontos eredményt kapj. Evés utáni 7.2vel felesleges orvoshoz szaladni.
2010. dec. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

ha orvoshoz mész kivizsgálásra és vérvétel is lesz,mindig mondja,h ne egyél semmit elotte.Minden evés után a vércukorszint megemelkedik.

Az én családomban 3generáciora visszamenoleg cukorbeteg emberek vannak.A nagypapám és nagybátyám is szurta magát inzulinnal,anyunak is magas a cukra és mit ad Isten,nekem is.

Nekem is a gyerekorvos mindig magas értéket mért,de az attol is fugg,h mennyi a sulyod meg persze az életkorod.

Ne ijedj meg,az a 7,2 nem jelent semmit...és probáld meg éhgyomorra mindenképp,az a szám amit akkor kapsz,majd megnyugtat.

2010. dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A vércukorszint evés után kb. másfél órával a legmagasabb.

Persze ennek is vannak határai. Egészséges embernek sosem megy 7,8 fölé.

Te még az egészséges tartományban vagy, nyugi.

Tényleg éhgyomorral kell mérni, az mérvadó.


De ha nagyon aggódsz, vérvétellel meg tudják nézni az utolsó három havi vércukor átlagodat, vagy elmehetsz egy terheléses cukormérésre (ez is vérvétel, csak közben megitatnak cukros vízzel, és utána is megmérik pontos időközönként).

Ezek a vizsgálatok kimutatják a korai cukorproblémákat is, amiket esetleg az éhgyomri mérés még nem.

2012. okt. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!