Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Cukorbeteg vagyok szerintetek?

Cukorbeteg vagyok szerintetek?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Apa részéről mindenki cukor beteg, kivéve én és apa. elég sokat eszek és iszok, fáradékony nem igazán vagyok. Mikor megmérték a cukrom 7.4 volt sok cukros étel fogyasztása után. szerintetek mennyi az esély rá, hogy cukorbeteg vagyok? :( nagyon félek..
2011. okt. 30. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:

A cukorbetegség ilyen idős korban 2-3 nap leforgása alatt alakul ki és ennek végén olyan rosszul leszel, hogy pillanatok alatt nem tudsz magadról és kórházban végzed. (Végignéztem már pár ilyet)

Nem vagy cukorbeteg. Egy mérésre egyébként sem szabad alapozni.

Ha gyanúd van akkor vizsgáltasd ki magad.

2011. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kedves, ha sok cukrosat, vagy pékárút eszel, akkor a lebontás miatt átmenetileg magasabb a cukrod. ne pánikolj, egyél továbbra is jóízűen. nem kell izgulni feleslegesen. akkor aggódj, ha az éhgyomri cukrod magas vagy esetleg csillapíthatatlan a szomjúságod...
2011. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugodj, meg ha sok cukros étel elfogyasztás után 7.4 volt a cukrod akkor nagy valószínűséggel nem vagy cukor beteg. A tünetei a következők lennének: állandó szomjúság, nagy étvágy (mégsem hízol, vagy akár fogysz is), viszketés,fáradékonyság szájszárazság stb..

Javaslom nézzd meg ezt a linket, itt szinte mindent megtalálsz a témával kapcolatban, illetve másra is rátudsz keresni:

[link]

Illetve a www.weborvos.hu oldalon az orvosválaszol rovatban, feltehetsz kérdések orvosoknak, akik általában nagyon körültekintően válaszolnak a kérdezőkenek. Remélem sikerült megnyugtatnom téged egy kicsit:D

2011. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon aggódsz, akkor menj el éhgyomri vérvételre, az hitelesebb eredményt mutat. Mikor mérték a 7,4-es cukrot, közvetlen étkezés után? Mert akkor tökéletes.
2011. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat. :) igen közvetlen étkezés után mérték. még majd a héten mérik meg éhgyomorra. :) tényleg köszönöm, sikerült megnyugtatnotok.:)
2011. okt. 30. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor tuti nem vagy az :) Étkezés után 1,5 órával 7,4-ig a megengedett. Ha megettél egy csomó cukros ételt, és utána mértek ennyit, akkor ez semmi.
2011. okt. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy szerintünk mi vagy teljesen lényegtelen. Ha az éhgyomri vércukorszinted magasabb mint 6 mmol/l (104,4 mg/dl), akkor valószínűleg cukorbeteg vagy, ha alacsonyabb, akkor nem. Egyébként egyetlen mérés eredménye nem jelent semmit, az akár a mérő hibájából, vagy egyéb körülmények miatt is lehet magas vagy alacsony. Ezért szokás három különálló, különböző napokon, különböző időpontokban végzett mérés eredményét alapul venni, de szerencsétlen esetben még ez is téves eredményre vezethet.

Az evés utánni vércukor szint mérés pedig ebben a formában teljesen lényegtelen, ugyanis semmit nem mond a cukor anyagcserédről.

Egyébként a cukorbetegség három klasszikus tünettel jár: ezek a polyuria, azaz gyakori vizelet (pisi), a polydipsia, azaz fokozott szomjúság (ami kijött azt pótolni kell) és a polyphagia, azaz fokozott éhség.

2011. nov. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A vércukorszint evés után kb. másfél órával a legmagasabb.

Persze ennek is vannak határai. Egészséges embernek sosem megy 7,8 fölé.

Te még az egészséges tartományban vagy, nyugi.

Tényleg éhgyomorral kell mérni, az mérvadó.


De ha nagyon aggódsz, vérvétellel meg tudják nézni az utolsó három havi vércukor átlagodat, vagy elmehetsz egy terheléses cukormérésre (ez is vérvétel, csak közben megitatnak cukros vízzel, és utána is megmérik pontos időközönként).

Ezek a vizsgálatok kimutatják a korai cukorproblémákat is, amiket esetleg az éhgyomri mérés még nem.

2012. okt. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!