Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tehetek torokfájás ellen?...

Mit tehetek torokfájás ellen? Valami házi praktika van erre?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék orvoshoz menni, mert nem szeretnék antibiotikumot szedni, egyéb okok miatt, ezért ha van vkinek ötlete, hogy itthon hogyan gyógyíthatnám meg magam légyszi segítsen. köszönöm.
2010. dec. 7. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor érzem h megfáztam kicsit(persze még nem vok nagyon beteg)megiszom 1 doboz narancs juice-t aznap.Eddig mindig hatott hacsak kicsi bajom volt,mert szerintem még időben "elkapta"a betegséget(végülis c-vitamin van benne).

Amúgy még strepsilset szopogass(ezt a fertötlenités miatt)

Amúgy eksüsznek a graifruitmag cseppekre(próbáld ki!).

2010. dec. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pontosan most jutottam el odáig hogy kipróbálom azt a cseppet, ma fogok hozzájutni, úgyhogy remélem az tényleg olyan jó, hogy nem csak ebben, de más bajomon is segít.

Köszönöm a válaszod.

2010. dec. 7. 09:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tantum verde, sterpsils (fertőtlenítésre, enyhe fájdalomcsillapító), meleg (nem forró) mézes tea, sok-sok c-vitamin (500 mg-ból vehetsz be reggel-este 1-1 szemet).


Éjszakára lefekvés előtt, egyél meg egy nagy kanál meleg (Vigyázz ne forró!) mézet!


Kösd be a torkod állott (nem hideg, langyos) vizes ruhával.


Ha nem baktérium okozza, ezektől elmúlik, ha viszont bakteriális, akkor elkerülhetetlen az antibiotikum (ha 2-3 nap alatt nem múlik el, azért menj el orvoshoz)


Jobbulást!

2010. dec. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönön szépen ezek jó ötletek, remélem ezek elegendőek lesznek.
2010. dec. 7. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!