Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vajon mitől lehet az, h...

Vajon mitől lehet az, h állandóan beteg vagyok?

Figyelt kérdés
Szinte mindig van hurut a torkomon, és általában taknyos is vagyok, csupán néha van 1-1 hét hogy úgy érzem, na most talán a toppon vagyok. De már azt is kétségbe merem vonni, h csak bebeszélem magamnak és akkor se vagyok teljesen ?egészséges?. Voltam már vérvételen tüdőszűrésen stb-stb. egészséges vagyok mint a makk-_- ez elég idegtépő. Mit gondoltok?
2010. dec. 10. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Vitaminhiány, nem sportolsz eleget, nem étkezel jól...pl.

Vegyél immunerősítőt!

2010. dec. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gégészeten voltál? Lehet, hogy valami mandula vagy orr probléma, esetleg allergia. Dohányozni biztos nem dohányzol, azt nem nézem ki belőled így látatlanban. Vagy nem vagy kipihenve, nem alszol eleget, szóval nem hagyod, hogy a szervezeted teljesen felépüljön egy betegség után. Kirándulás a friss levegőn, mozgás, zöldség-gyümölcs, kiegészítő vitaminok, nyugalom: ez mind jót tesz az immunrendszernek.
2010. dec. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A betegségek leggyakoribb oka valaminek a hiánya. Ezek lehetnek: friss levegő, táplálék, tiszta víz, mozgás, de természetesen pszichés oka is lehet. Gondold végig, hogy nálad melyikkel lehet a baj, és azon segíts.


Mindegyikre van megoldás.

Ha stresszesnek érzed az életed, találd meg a módját, hogy pozitívan tudj gondolkodni. Még ha kezdetben erőltetett lesz is, segíteni fog.

Ha egésznap ücsörögsz, találj magadnak valami rendszeres mosgást. Ez mellesleg a stresszt is segíthet föloldani.

Ha úgy érzed, kicsit egyoldalú az étrended, vagy valami fogyókúrás hülyeséget csinálsz, akkor ezen változtass. Egyébként ha látszólag nincs baj az étrendeddel, akkor is lehet hiányod mikrotápanyagokból. A helyedben elkezdeném enni a Nutrilite "Naponta" nevű multivitaminját.

Ha kevés VIZET (nem folyadékot) iszol, mint szinte mindenki, akkor igyál többet (kávé, alkohol minuszba számít, és a cukros löttyöket illetve a levest sem számolnám).

Lehet, hogy egyszerűen nem szellőztetsz eleget, vagy olyan helyen vagy sokat, ahol hiába szellőztetnél. Keress megoldást.


Lényeg, hogy próbálj javítani valamelyik fronton. Elsősorban ott, ahol a legrosszabbul állsz.

2010. dec. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ők már szinte mindent elmondtak, én már csak anyucit ismétlem: sapka, sál, kesztyű :D


nekem egész jó az immunrendszerem, annyira, h leszarom, ha nem fázok, nyugodtan kimegyek ilyen időben is az utcára cigizni pólóban, rövidgatyában, aztán néha előfordul, h megfázok kicsit, de könnyen ki is gyógyulok.

2010. dec. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, tényleg nem dohányzom, amúgy énekes vagyok, ezért vagyok nagy gondban... mindennap megeszek egy ampulla kálciumot meg egy c vitamint, meg kilószámra kajálom a mandarintxD Köszönöm még egyszer a válaszokat remélem vlmelyik segít.
2010. dec. 11. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!