Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az AIDS fertőzöttek hány...

Az AIDS fertőzöttek hány %-ánál jelentkeznek a kezdetleges tünetek? Pl. influenza, stb...

Figyelt kérdés
ha az alany kitette magát AIDS veszélynek és nem volt pár héten belül semmi betegségre utaló tünete akkor meg e fertőződött az illető?
2008. jún. 26. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze , hogy fennállhat a fertőzés. Aki csak hordozója lett a vírusnak, akár évekig is tünetmentes maradhat. Mindenképp go aids-szűrés, de ha jól tudom ott is el kell telni egy kis időnek, mire kimutatja.
2008. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom legalább fél év kell, mire egy teszt kimutatja, hogy vki HIV+.
2008. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A HIV fertőzés 3-5 éven át teljesen tünetmentes. A néhány hetes fertőzést már kimutatják a ma használatos vizsgálatok. Célszerű lenne elmenni orvoshoz, mivel a korai fázisban elkapott HIV fertőzés tulajdonképpen kezelhető. A beteg nem gyógyul meg, de évtizedekig elélhet vele.
2008. jún. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a HIV fertőzés után pár héttel ilyen éjszakai izzadás, láz, influenzás tünetek felléphetnek (mint a szervezet védekező reakciója) és csak utána marad tünetmentes évekig.


De tegyél különbséget az AIDS meg a HIV között. A HIV vírus maga az AIDS betegség okozója. AIDS-ről már akkor beszélünk, ha a lappangási idő után elkezdődött a betegség. Addig HIV fertőzött.

2008. jún. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én írtam a kérdést. Az ég világon semmi jelét nem éreztem akármilyen betegségnek is. Immár 3 hete a dolog után. Mindig egészséges voltam. Éreztem volna ha a szervezetem harcolna valamivel. Remélem akkor ez annak a jele, hogy nincs bajom... :)
2008. jún. 28. 10:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyorstalpaló élettani kiselőadás következik: A HIV vírus éppen azért halálos, mert a T limfocitákban szaporodik. Ezek a T sejtek az immunrendszer irányító elemei, immunválasz kizárólag olyan antigén (Az immunrendszer által felismert molekuláris mintázat, általában 6-8 aminosav hosszúságú peptid, de mások is elképzelhetőek) ellen indul immunválasz, amelyre létezik (azaz kering pont a te véredben) azt specifikusan felismerő T-sejt. A HIV vírus ezeket az irányítósejteket fertőzi, ráadásul nem csak azok a T sejtek pusztulnak el, amelyeket a vírus megfertőzött, hanem rajtuk kívül még nagyon sokat öngyilkosságra (Apoptózis) is kényszerít. Így a HIV vírus egyszerűen úgy fertőz, hogy MINDEN immunválaszt elnyom, azaz a szervezet éppen hogy NEM KÜZD a kórokozóval. Ezért van az, hogy AIDS -be nem lehet belehalni, mivel az nem öl meg. Viszont annyira legyengíti az immunrendszeredet, hogy amúgy soha elő sem forduló betegségekben halsz meg.


A fentebb felsorolt tünetek marhaságok, vagy jelentkeznek, vagy nem, egyáltalán nem megbízhatóak. Ha biztosra akarsz menni, menj el HIV szűrésre (Körzeti orvosod biztos el tud igazítani, vagy ha névtelenül szeretnéd: [link] Ekkor vért vesznek tőled és rövid időn belül megmondják, hogy fertőzött vagy -e avagy sem. Ez egyrészt azért lenne fontos, mert minél korábban kapják el a fertőzést, annál jobban kordában tartható, másrészt ha tudod, hogy beteg vagy, feltételezhetően nem fertőzöl meg másokat. Legfőképpen pedig nem kellene izgulnod, ha mégsem fertőződtél meg, világos választ kapnál, nem kéne találgatnod és hasonló fórumokon segítséget kérned.

2008. jún. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!