Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lejárt szavatosságú tejszínhab...

Lejárt szavatosságú tejszínhabot ettem, végig hűtőben volt, de pont most az egyszer nem néztem meg a dátumot. December 9 van rajta. Ételmérgezést fogok kapni? Szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A tejszinen nem a FOGYASZTHATÓSÁG, hanem a MINÖSÉG MEGÖRZÉSE van feltüntetve, ami annyit jelent, hogy ennek lejárta után esetleg az ize vagy állaga nem optimális, DE NEM romlott! A lejárat után még legalább egy hétig nyugodtan fogyaszthatók az élelmiszerek, semmi baja nem lesz töle senkinek sem.


Szóval ne ess kétségbe, nincs semmi gond. Kellemes karácsonyt.

2010. dec. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Nem vszínű, hogy bármi bajod lesz tőle. Ha romlott lett volna, azt érezted volna az ízén. De ha romlott is volt, max hánysz egyet, vagy hasmenésed lesz. Sok gondot nem fog okozni.
2010. dec. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Maximum hasmenést kapsz. Nyers hússal+tojással,romlott hallal és gombával kell nagyon vigyázni.

Tejtermékek nem szoktak túl nagy galibát okozni,akkor sem ha esetleg megromlanak.Penészedni azonban a szav.idő lejárta előtt is szoktak tapasztalatom szerint..

2010. dec. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
én 9 hónapja lejártat ettem, és nem érzek semmit az ízén.. na ez mi? :D
2013. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én ma ettem (2019.05.15.) én egy olyan tejszínhabot aminek az aljára 2018.07.12 Volt írva :D
2019. máj. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!