Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az, hogy ha forró...

Tinker Bell kérdése:

Miért van az, hogy ha forró teát iszom a fájós torkomra, akkor csak jobban fáj?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani, hogy igyál forró teát, egyél forró tyúkhúslevest, ha fáj a torkod.

Amikor érzem, hogy kapar a torkom, mindig nekiállok teázni és másnap mindig arra kelek, hogy annyira fáj, nyelni is alig bírok.


Most mehetek enni félig megrágott pirítóst vagy chipset egészben, mert gennyes már a torkom.


Van olyan házi gyógymód ami valóban használ?

A mézet leszámítva, mert azt nem eszem meg.


Csak nálam fordul elő ez vagy másnál is így van?


2010. dec. 30. 09:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A zsályatea kortyonként, az valóban használ, hidegen is. Úgy hat, hogy a zsálya illóolaja bevonja a torkodat, és csökkenti a fájdalmat.


Amúgy Mebucaint ajánlok torokfájásra.

2010. dec. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem szabad forrót inni, csak meleget. Ha fáj a torkom, mindig jégkrémet eszek, 1 dogoz jégkrém 2 nap alatt teljesen lehúzza a gyulladást.
2010. dec. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Értem! Zsályateát gyógynövényboltban tudok venni? Lehet azt ízesíteni valamivel? Mert úgy tudom, hogy a gyógynövényteákat nem nagyon szabad!


A Mebucain nekem sosem használt! Elnyalakodom rajta egész nap, mert jó íze van, de sosem ért semmit!


Köszönöm a válaszod!

2010. dec. 30. 09:38
 4/18 A kérdező kommentje:
Ez most komoly? Mármint a jégkrém!
2010. dec. 30. 09:39
 5/18 anonim ***** válasza:
Én is jégkrémet szoktam enni, és tényleg segít. Szóval egy próbát megér.
2010. dec. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A gyógyteák hatóanyagát sem a cukor, sem a méz nem közömbösíti, ez is csak egy népi babona. Nyugodtan ízesítsd, amivel akarod.


De ha a Mebucain nem hat, akkor miért nem mégy orvoshoz?

2010. dec. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

Szia!

Nekem a hársfatea-kamillatea jött be, nyugodtan lehet ízesíteni, én cukrot és citromlevet is szoktam bele rakni, nem veszíti el a hatását.

Tényleg van olyan, akinek nem a meleg, hanem a hideg válik be torokfájásnál. Nővérem is ilyen.

Javulást!

2010. dec. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ilyenkor épphogy forrót nem szabad inni hanem inkább hideget, hiszen az lehúzza a gyulladást.....hideg borogatás a torokra!!!
2010. dec. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Azért nem megyek dokihoz, mert csak a torkom fáj. Nem látom értelmét ezért elmenni!

A Mebucainon nem vagyok meglepődve mert az sosem hatott, ahogy a Strepsils sem. De ezt a teát kipróbálom!

A Herbária meghűlés tüneteit kezelő teák jók?

2010. dec. 30. 10:03
 10/18 anonim válasza:

Ja, még ami nekem nagyon be szokott válni, a Lidl-ben lehet kapni Euka-menthol nevű cukrot, zöld a csomagolása. Nincs 200 Ft, de nagyon hatásos!

Utolsó előtti voltam.

2010. dec. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!