Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek hogy jobban legyek...

Mit tegyek hogy jobban legyek (38,7 ° láz+tüszős mandula gyulladás stb. )?

Figyelt kérdés

Hétfő óta tüszős mandula gyulladásom van, úgy keltem fel hogy alig bírok nyelni. Aztán csütörtökön elmentem orvoshoz aki írt fel gyógyszert (augmentin, algopyrin) ezekből azóta is szedem a napi kettőt, de eddig nem sok hatása volt. A lázam is 38,7° amit nem igazán sikerül lejjebb vinni, pedig már tusoltam hideg vízben, borogattam magam stb., de max. 1-2 órára ment lejjebb majd vissza. A másik gond hogy a torkom miatt hétfőtől csütörtökig elég keveset ettem (azt is hideg kaját mivel kolis vagyok), csütörtök óta pedig alig, mert étvágyam sincs, amit megettem azt pedig ált. kihánytam, bár mst már több mint egy napja nem hánytam, de a gyomrom is ki van már. 2-3 napja pedig köhögni is elkezdtem. A tegnapot és a mai napot végig pihentem de egyszerűen nem javulok, csak olyan van mikor kis ideig jobban vagyok, majd visszaesek, orvoshoz pedig már csak szerdán tudok menni. Holnaptól pedig már óráim lesznek amikre muszáj bejárnom, már ha kibírom.


Szóval ötleteket/tippeket várnék. :)


2011. szept. 18. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Hívd ki az ügyeletet, vagy ha tudsz menj el.
2011. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Éppen az a gond szerintem hogy nem fekszed ki, márpedig a tüszös mandulagyulladás sajnos nem játék. Nekem anno teljesen ráhúzódott a fülemre, alig halottam, végül fül-orr gégészeten kötöttem ki, ahol azt mondták, hogy annyira dagadtak a manduláim, hogy vagy megígérem, hogy a következő 3 napban ki sem kelek az ágyból, vagy befektetnek kórházba.

A hideg kajákat javasolták rá, fagyit, jégkrémet és az jobban is csúszott mint a meleg. Emellett viszont azt mondták ágy és sál. Vegyél valami torokfertőtlenítőt is, ami zsibbaszt egy kicsit és próbálj meg enni. Ha mást nem friss kenyérbelet, leveseket, főzeléket, stb.

2011. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!