Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van valakinek ehhez hasonló...

Van valakinek ehhez hasonló problémája? Akár nincs, akár van, van tippetek arra, hogyan kezelhetném? Kezd megőrjíteni!

Figyelt kérdés

Szóval, a történetem ott kezdődött, hogy kiskoromban a háziorvosom rossz gyógyszert írt fel, amitől légúti betegségkor, vagy megerőltető testmozgásnál megdagad a mandulám, és elkezdek sípolni (jobb szó nincs rá). Amikor levegőt veszek, a torkomban egy idegesítő hang megszólal, minden egyes lélegzetvételkor.


Ez kiskoromban esténként is előjött, amikor felmelegedtem, megduzzadt, és arra ébredtem, hogy sípolok. Majd elmúlt, már csak testmozgásnál jött elő, Utána vékonyabb lettem, az is elmúlt. Most vissza is híztam, de volt egy megfázásom, amit köhögési rohamok követtek, és újra előjött a sípolás. Reggelente mindig felébredek, hogy nehezen veszem a levegőt, és sípolok. Ez iszonyat idegesítő, mert nem tudom rendesen kialudni magam miatta.


Nekem a tervem, hogy lefogyok, amúgy is kell, de rettegek, hogy attól nem fog elmúlni. Orvos már látott, még akkor. A háziorvosom nem vállalta a felelősséget a történtekért, a kórházban sem tudtak rá mit mondani. Majd egyik éjszaka, amikor nagyon fulladtam, anyumék elvittek egy magánorvoshoz, ő is csak annyit mondott, talán egy mandulaműtét megoldhatja, de lehet kinövi.


Mit tegyek? Műtétet nem vállalok addig, amíg az nem tuti, hisz akkor gyengül az immunrendszerem, és lehet meg sem oldja a problémám. Van valaki hasonló gondokkal?


2011. jan. 5. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:

szia! Nekem ez az asztmára hasonlít. A hugom asztmás, és megerőltető mozgás hatására úgymond besípol. De ennek nincs köze a mandulához, hanem beszűkül a hörgő, és nehezen lélegzi ki a levegőt.

Asztmára vizsgáltak? Talán a tüdőgondozóban egy légzéstérfogat-vizsgálat nem ártana...próbáld meg!

2011. jan. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is asztmára gyanakszok. Bizony úgy is meg lehet ezt szerezni, ha rossz gyógyszert kapsz kisebb korodban. Az egyik ismerősöm ugyan így lett asztmás. Orvos!
2011. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

És ezt hol lehet megnézetni? Egerben vagyok, vizsgaidőszak, csak 18a után esek haza jobb esetben. Ha egy szomszéd faluba van bejelentett lakcímem, de valójában Szolnok megyében lakom, akkor itt meg tudnak vizsgálni, vagy először háziorvostól kell beutalót kérni?

Vagy hogy zajlik ez? Mert igazából itt könnyebb lenne elmenni, mint a háziorvosnál fél napot ülni.

2011. jan. 5. 13:00
 4/4 anonim ***** válasza:

szia! Ezt tüdőgondozóban vizsgálják. Van egy műszer, cső van a végén. Befogják az orrodat, nagy levegőt veszel, és teljes erődböl belefújsz. Ez a légzéstérfogat vizsgálat (húgom asztmás). Lehet, hogy meg is röntgeneznek. Kaphatsz Diaphillint, különböző asztmapipákat (gyógyszert adagol, de csak súlyosabb asztmánál adják)

Szerintem először ott kérdezd meg, ahol most laksz. Maximum fizetned kell a vizsgálatért. Szerintem beutaló sem kell. Az a lényeg, hogy ne oda menj, ahol a tüdőröntgent csinálják, hanem arra a részre, ahol a rendelés van (allergiásoknak, asztmásoknak...).

2011. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!