Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torokgyulladásnál tényleg...

Torokgyulladásnál tényleg segít egy kis pálinka fertőtlenítésnek?

Figyelt kérdés
mert ezt mondták, sőt olvastam is, csak az a baj, hogy már napok óta szedek antibiotikumot és más gyógyszereket is, és így nem merek legurítani egy kis pohárkával. de ha segítene visszahozni a hangom és hamarabb meggyógyítani a torkom, akkor megyek és iszom egyet. előre is köszi!
2011. jan. 7. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, mert vérbőséget okoz, de jobb lenne, ha zsálya teát innál, és azzal öblögetnél, vagy kakukkfű teát is ihatsz, egy kis mézzel, vagy gargarizálj almaecetes vízzel.
2011. jan. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elvileg jó, gyakorlatilag csak fájdalomcsillapító hatású. Nekem állandó jelleggel van torokgyulladásom, és már nem szedek rá gyógyszert, mert egyik se ér semmit. Kizárólag fájdalomcsillapítók vannak, azok is 20-30 percig használnak. Nekem a hagyományos alkoholos szájöblögető használt valamennyit, fájdalomcsillapítás szempontjából. Ugye azt nem szabad lenyelni, de fertőtlenít. Pálinkával nem érdemes csak öblögetni, egy korty pedig nem sokat ér. Viszont ha többet iszol, akkor azt vettem észre, hogy másnap sokkal jobban fáj. Tantum verde volt még jó, azt közvetlen a torokra kell fújni.
2011. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!